TECHEETAH: Jean-Éric Vergne zažil v Paríži rozprávkové preteky

foto: © FIA Formula E

Jean-Éric Vergne zažil preteky, o akých sníva zrejme každý pretekár. Nielenže vyhral kvalifikáciu a následne aj preteky, podarilo sa mu to na domácej trati v Paríži.

Jeho tímový kolega André Lotterer zažil ďalšiu vydarenú kvalifikáciu a spoločne s Vergnom sa postaral o dvojité zastúpenie stajne TECHEETAH v Super Pole. Dlho to v pretekoch vyzeralo na dvojité víťazstvo pre čínsky tím. Lenže v poslednom kole Nemec stratil energiu a prepadol sa až na šieste miesto. Počas problémov sa pred Lotterera dostali štyria piloti, medzi nimi aj Sam Bird a Lucas di Grassi, ktorí po pretekoch nešetrili kritikou na adresu nováčika.

Vergne si vďaka víťazstvu upevnil vedenie v priebežnom hodnotení. „Boli to preteky, ktoré som chcel tento rok vyhrať. Pridal som k tomu víťazstvo v kvalifikácii, čo bolo absolútne úžasné. Nemôžem byť šťastnejší, najmä keď som tento týždeň oslávil narodeniny. Jazdili sme v najkrajšom meste na svete. Máme to najlepšie dejisko v kalendári Formuly E. Paríž odviedol pri organizovaní tohto podujatia skvelú prácu, vďaka čomu sme dnes videli toľko fanúšikov. Som šťastný, že starostka Paríža podporuje tento šampionát. Teraz nemyslím na titul, ten je ešte veľmi ďaleko. Zaujímajú ma len najbližšie preteky. Vo Formule E sa môže stať čokoľvek. Nechcem, aby si tím myslel, že môže oddychovať. Budem naň tlačiť až do posledných pretekov sezóny.“

foto: © FIA Formula E

Lotterer bol po zbabranom závere podujatia sklamaný. „Vedeli sme, že na tejto trati sme zvolili trochu riskantnejšiu stratégiu. Bojovali sme do úplného konca, ale štyri zákruty pred koncom mi došla energia. Mohol som skončiť druhý. Stalo sa mi to prvýkrát. Žiaľ, v závere som mal kontakt so Samom Birdom. Snažil som sa mu uhnúť, ale rýchlostný rozdiel bol jednoducho priveľký. Nebolo to možné. Myslel som si, že pôjde po vonkajšku, tak som šiel dovnútra. V minulosti sa mi stalo niečo podobné, ale v opačnom garde. Je to škoda pre celý tím, pretože body navyše by sa hodili.“

„Viem, že som to už predtým hovoril, ale od Jeana-Érica sme dnes videli hviezdne preteky. Získal pole position, zajazdil čisté preteky, to všetko v domácom meste. Je to naozaj pozoruhodné. André opäť ukázal, že je z pohľadu výkonu medzi najlepšími. Boli sme veľmi blízko k druhému dvojitému víťazstvu vo Formule E. Škoda, že mu batéria v záverečných zákrutách nevydržala. Je to však súčasť hry a Formula E je ako šachová partia,“ nechal sa počuť šéf tímu Mark Preston.