VIDEO: TECHEETAH má nového sponzora i vývojového jazdca

foto: © FIA Formula E

Po úspešných pretekoch v Ríme chce stajňa TECHEETAH v Paríži nadviazať na predošlé výsledky.

Líder priebežného poradia Jean-Éric Vergne, pre ktorého sú tu domáce preteky, sa na sobotu teší. „Máme za sebou dobrý týždeň v simulátore s tímom inžinierov. Cítim sa byť pripravený na parížske ulice. Keďže som tam vyrastal, sú to pre mňa výnimočné preteky. Teším sa aj na stretnutie s francúzskymi fanúšikmi, ktorí ma celú sezónu výrazne podporujú.“

Jeho kolega André Lotterer zažíva vydarenú nováčikovskú sezónu a priebežne je deviaty. „Rím E-Prix bola úžasná. Bolo skvelé, že som bol opäť na pódiu. Každé preteky sú šprintom, ale šampionát je maratón, v ktorom záleží na každom bode. Naším cieľom je získať ich čo najviac. Paríž E-Prix vyzerá skvele, bude to zábava. Je to veľmi krátka a úzka trať, kde bude predbiehanie ťažké. Kvalifikácia bude kľúčová. Čaká na náš 49 kôl plných akcie.“

„Je skvelé, že sme európsku časť sezóny odštartovali s Andrém na pódium a so Jeanom-Éricom na piatom mieste v Ríme. Jean-Éric nazbieral ďalších cenných desať bodov a André sa dostal do prvej desiatky priebežného poradia. Dúfame, že v Paríži náš náskok navýšime. Minulý rok sme tam mali dobré tempo a boli sme v hre o víťazstvo. Zradilo nás však zavesenie kolies na aute Jeana-Érica. Bolo by to prvé víťazstvo pre TECHEETAH. Napokon to však bolo pre tím minulý rok veľmi srdcervúce,“ zaspomínal si šéf stajne Mark Preston.

Stajňa TECHEETAH v piatok predstavila nového vývojového jazdca, ktorým sa stal čínsky pilot Guan Ju Žu. Rodák zo Šanghaja pôsobí momentálne vo Formule 3 a k čínskej stajni sa pripojí už počas pretekov v Paríži.

foto: TECHEETAH

Čínska stajňa krátko pred pretekmi v Paríži predstavila nového partnera. Stala sa ním vzdelávacia platforma Financial.org. Partnerstvo štartuje už v sobotu a prejaví sa logom FOIN a Financial.org na vozidle, jazdeckých kombinézach a ďalších relevantných miestach.

foto: TECHEETAH