TECHEETAH mieri za titulom, Vergne zvýšil svoj náskok na čele

foto: © FIA Formula E

Po Berlín E-Prix môžeme konštatovať, že priebežný líder Jean-Éric Vergne má titul na dosah. V dobrej pozícii v tímovom hodnotení je aj TECHEETAH, zozadu sa však nebezpečne blíži Audi, ktoré má perfektnú formu.

Vergne skončil včera na treťom mieste a pred druhým Sam Birdom má už 40 bodov k dobru. „Gratulujem Danielovi a chalanom z Audi. Viem, aký je to doma pocit. Je to nádherné a teším sa s nimi. Asi si pred každými pretekmi zmením národnosť, pretože sa zdá, že každé preteky vyhráva domáci pilot. Takže v Zürichu budem Švajčiar, v New Yorku Američan. Preteky prebiehali veľmi dobre, pristupoval som k tomu mierne.“

„Od rána som vedel, že na Audi nemáme. Keď bol Lucas za mnou, tak som ho nechal ísť. Potom som sa dostal pred Buemiho. Bol trochu agresívny a párkrát mi zavrel dvere. V boxoch to nebolo zlé, stratil som pozíciu, tak som ho musel opäť predbiehať. Celkovo som veľmi spokojný. Minulý rok sme tu podali najhorší výkon. Som spokojný s prácou celého tímu. Už teraz sa teším na najbližšie preteky,“ dodal Francúz.

André Lotterer podal výborný výkon. „Štartoval som posledný a skončil deviaty po tom, ako som absolvoval desaťsekundový trest v boxoch za moju nehodu v Paríži. Bez trestu to mohlo byť krajšie, ale bola to dobrá skúsenosť štartovať zozadu. Aspoň som zažil, aké je to prebíjať sa balíkom. Čo ťa nezabije, to ťa posilní,“ dodal desiaty muž priebežného poradia.

Čínsky tím má na čele 44-bodový náskok. „Ďalší bezchybný výkon lídra šampionátu. Týždeň čo týždeň podáva dobré výkony. André jazdil takisto neuveriteľne. Po štarte zozadu sa v prvej časti dostal na štrnáste miesto. V boxoch si odbil desaťsekundový trest, po ktorom sa na trať vrátil na sedemnástej pozícii. Do cieľa prišiel na skvelom deviatom mieste. Teraz smerujeme do Zürichu, kde nás čaká posledné európske podujatie,“ prezradil po pretekoch šéf stajne Mark Preston.