TECHEETAH po úspechu vo Formule E vstupuje do Extreme E, kde nahradí Venturi!

foto: Extreme E

Šampionát Extreme E dnes potvrdil meno ďalšieho tímu, ktorý uvidíme v premiérovej sezóne nového projektu. Stal sa ním TECHEETAH, ktorý bude prvým zoskupením reprezentujúcim Áziu v novom elektrickom šampionáte terénnych SUV.

Tím pod názvom TECHEETAH Extreme E bude vlastnený spoločnosťou Indover Group a bude jazdiť pod značkou TEAM TECHEETAH. Stajňa bude riadená spoločnosťou SECA, vlastníkom stajne DS TECHEETAH vo Formule E, ktorú vedú jej prezident Edmund Ču a šéf tímu Mark Preston. SECA je významnou čínskou športovou manažérskou a marketingovou spoločnosťou. Indover Group je indonézska investičná spoločnosť zameraná na zelené a nové technológie.

Sídlo stajne bude v indonézskej metropole Jakarta. Vzhľadom na ázijské vlastníctvo a manažment je zrejmé, že za volantom uvidíme ázijských jazdcov. Značka TECHEETAH je od roku 2016 súčasťou Formuly E a v posledných dvoch rokoch spolupracuje s francúzskym konštruktérom DS Automobiles. V posledných troch sezónach sa tešila z troch jazdeckých a dvoch tímových titulov.

Americký Fisker s veľkou pravdepodobnosťou vstúpi do Extreme E

TEAM TECHEETAH bude môcť upravovať oblasti karosérie ako kryt motora, predný a zadný nárazník, bočnice a svetlá. Indonézske zoskupenie zaujme miesto Venturi, ktoré sa rozhodlo pre uvoľnenie miesta v šampionáte s tým, že sa chce viac zamerať na Formulu E a na svoj inovatívny program zameraný na cestovanie vo vesmíre.

Zatiaľ tak poznáme prvých sedem účastníkov premiérovej sezóny. Nemecko budú reprezentovať ABT a HWA. Dvojité zastúpenie budú mať aj Spojené štáty americké v podobe tímov Andretti United Extreme E a Chip Ganassi Racing. Rošt okrem indonézskeho TECHEETAH doplnia španielske QEV a britský celok Veloce.

Skupinové testy by mali prebehnúť v decembri, následne budú vozidlá naložené na loď RMS St. Helena, ktorá ich doplaví na štart prvých pretekov nového šampionátu začiatkom roka 2021.

Extreme E bude na nabíjanie áut využívať vodík získaný zo slnka a vody (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *