Techeetah sa stane od piatej sezóny zákazníckym tímom

Jean-Éric Vergne - nehoda

Stajňa Techeetah už nebude nezávislou a stane sa zákazníckym tímom niektorého z konštruktérov. Tím pred štartom minulej sezóny podpísal dvojročnú zmluvu s Renaultom, ktorý mu dodáva aktuálne motory. Všetko však nasvedčuje tomu, že od sezóny 2018/2019 bude novým dodávateľom stajne spoločnosť DS.

Pilot a jeden z mentorov stajne Jean-Éric Vergne sa nedávno vyjadril, že kým ostatní vstupujú do „vojny“ s puškami, tak jeho tím má iba nože. Pre Autosport.com naznačil budúce zmeny: „Od piatej sezóny budeme využívať podporu jedného z konštruktérov. Potrebujeme v tíme viac stability, ktorú momentálne nemáme. Trochu nám chýba. Vo vnútri tímu máme dobrých ľudí, ale potrebujeme viac organizácie.“

Novým tímovým kolegom Vergna sa stal André Lotterer. „Bude to skvelý tímový kolega pre mňa i celý tím. Je tu viac pozitívneho tlaku, ktorý vyplýva z dvoch rovnako rýchlych pilotov bojujúcich o čelo. Je dobré mať tímového kolegu, ktorý je občas trochu rýchlejší ako vy. Nikto nie je najrýchlejší vo všetkých zákrutách a brzdných bodoch. Vždy sú tam nejaké veci, ktoré môžete odkukať od svojho tímového kolegu. Minulý rok to tak nebolo,“ dodal 27-ročný pilot.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sam Bloxham (LAT)