Tempo DS TECHEETAH bolo pôsobivé, povedal da Costa z BMW

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

António Félix da Costa si myslí, že jeho víťazstvo v Rijáde predstavovalo najlepší scenár pre prvé preteky sezóny v Rijáde. Informoval o tom Autosport.

Portugalčan, ktorý vo farbách BMW dosiahol svoje druhé víťazstvo vo Formule E, odštartoval do pretekov z pole position. V ich priebehu sa pred neho dostala dvojica jazdcov tímu DS TECHEETAH. Obhajca Jean-Éric Vergne štartoval piaty, André Lotterer dokonca siedmy. Aj to dokazuje, akou silou disponuje čínsky tím, ktorý je továrenskou stajňou francúzskeho konštruktéra DS.

V tom čase to vyzeralo na vcelku hladké dvojité víťazstvo pre DS TECHEETAH. Lenže krátko nato dostali obaja pretekári trest v podobe prejazdu boxovou uličkou za prekročenie maximálneho povoleného výkonu pri využití regenerácie. Vďaka týmto penalizáciám sa da Costa opäť vrátil na čelo a v cieli sa radoval z vôbec prvého víťazstva BMW a tímu Andretti v elektrickom kolotoči.

VIDEO: BMW zažilo zásluhou da Costu rozprávkový vstup do Formuly E

Po pretekoch v Rijáde da Costa prezradil, že rýchlosť jeho súperov ho motivuje. „Tempo DS TECHEETAH bolo pôsobivé. Povedal som to aj mojim chalanom. V istom zmysle bolo dobré, že sme videli niekoho, kto je stále pred nami, pretože som presvedčený, že naši chlapci budú teraz tvrdo pracovať. To je to, čo chceme. Je to pre nás perfektný scenár. Vyhrali sme preteky, získali body, ale máme niečo, kvôli čomu sa musíme vrátiť k práci a pokúsiť sa niečo zlepšiť.“

Víťaz rijádskych pretekov v Rijáde nadviazal na perfektnú formu BMW počas trojdňových oficiálnych predsezónnych testov vo Valencii.