Tento rok je to omnoho vyrovnanejšie ako vlani, priznáva di Grassi

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Lucas di Grassi z Audi prezradil, že sťažnosti svojich rivalov na jeho jazdu v kvalifikáciách považuje za úplný nezmysel. Brazílčan to povedal pre Autosport.

Spomínané sťažnosti sa týkajú posledných dvoch pretekov, keď krátko pred uplynutím časového limitu viedol di Grassi vláčik pilotov v nájazde do rýchleho kola. André Lotterer z DS TECHEETAH v Berlíne nestihol vojsť do rýchleho kola a napokon štartoval zozadu. Nemec nepriamo obvinil pilota Audi z toho, že pred začatím rýchleho kola nepatrne spomalil. V Berne na niečo podobné upozornil António Félix da Costa z BMW, ktorý povedal, že podobné di Grassiho správanie negatívne ovplyvnilo jeho kolo.

Na otázku Autosportu di Grassi odpovedal, že jazdci majú k dispozícii dostatok času na to, aby dosiahli meraný čas. „Môžu ísť na trať, kedy len chcú. Nemusia ísť za mnou. Takže ja ich vlastne nezdržiavam, keďže majú šesť minút. Nemusia čakať, kým na trať vyjdem ja. Tak prečo sa sťažujú? Nemusia to robiť. Je to nezmysel.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Práve Brazílčan je momentálne najväčším rivalom Jeana-Érica Vergna z DS TECHEETAH v boji o titul. Francúz má však pred budúcotýždňovou dvojitou New York E-Prix v priebežnom poradí výrazný 32-bodový náskok. „Vypadli sme v Monaku i v San-ja. V Rijáde a Marrákeši sme mali problémy so spoľahlivosťou. Tento rok je veľmi kostrbatý, ale dosiahli sme niekoľko dobrých výsledkov.“

Práve vlani sme sledovali silný finiš Audi, ktoré o chlp predstihlo DS TECHEETAH.Tento rok je však podľa di Grassiho situácia odlišná. „Medzi výkonom našich pohonných jednotiek nie je taký veľký rozdiel ako vlani, keď sme mali oproti ostatným tímom veľmi efektívnu pohonnú jednotku. Tento rok je každý veľmi blízko. Všetci vyvíjajú nesmierne úsilie. Je to omnoho náročnejšie,“ uzavrel niekdajší šampión.