Teraz mám väčšiu slobodu, tvrdí da Costa po odchode z BMW

António Félix da Costa
foto: © FIA Formula E

António Félix da Costa nebude v novej sezóne obliekať modrobielu kombinézu továrenského tímu BMW, pretože len pred niekoľkými dňami potvrdil svoj odchod. Jeho miesto v stajni zaplnil Nemec Maximilian Günther, ktorý prišiel z tímu GEOX Dragon.

Portugalčan v rozhovore pre e-racing365 prezradil, že túžil po väčšej slobode a preto sa rozhodol pre odchod z BMW. Očakáva sa, že da Costa bude čoskoro predstavený ako nový pretekár stajne DS Techeetah a popri tom by mal pôsobiť aj v šampionáte WEC v triede LMP2. Je zrejmé, že počas budúceho roka dôjde k niekoľkým termínovým kolíziám medzi Formulou E a WEC. V prípade da Costu by mala dostať prednosť elektrická séria.

„Po odchode z BMW môžem súťažiť vo vozidle LMP, na čo som sa veľmi tešil. Naozaj som sa tam chcel vrátiť a jazdiť v aute s vysokým prítlakom. Je veľmi dobré, že dostanem šancu. BMW mám veľmi rád a dlhé roky to bola moja pretekárska rodina. Spravili zo mňa profesionálneho pretekára a za to im patrí veľká vďaka. Z takéhoto vzťahu vyplývajú pozitíva aj negatíva,“ dodal da Costa.

https://www.instagram.com/p/B2M0Cfuozi0/