New York: Termínová kolízia aj po vypadnutí VC Nemecka z kalendára F1

New York

Budúcoročnú New York ePrix a nemecké preteky WEC spája aj naďalej termínová kolízia, ktorá sa nekončí ani po vypadnutí Veľkej ceny Nemecka z kalendára F1. Obe spomínané podujatia sú naplánované na 16. júla 2017, vinou čoho sa bude musieť hneď niekoľko pilotov rozhodovať medzi oboma sériami.

Zatiaľ bez východiska

Po oznámení o vypadnutí Veľkej ceny Nemecka sa očakávalo, že FIA posunie preteky WEC na Nürburgringu tak, aby sa zabránilo kolízii, ktorá sa rieši už niekoľko mesiacov. Napokon to vyzerá tak, že piloti sa budú musieť jedného z týchto dvoch podujatí vzdať. Patrí medzi nich napríklad obhajca titulu Sébastien Buemi, ktorý už potvrdil, že dvojité newyorské preteky s najväčšou pravdepodobnosťou vynechá.

Podobne na tom môže byť aj dvojica Lucas di Grassi a Loic Duval, ktorá sa zrejme rozhodne pre WEC, keďže po odchode Audi zo série, si obaja budú hľadať nový tím. Tento nešťastný termín sa týka aj Nicolasa Prosta, Nelsona Piqueta ml., Nicka Heidfelda či Sama Birda. Dá sa tak očakávať, že počas dvojitých pretekov v USA si elektrickú sériu vyskúšajú iní talentovaní pretekári. Aj keď hľadanie náhrad zo strany stajní sťaží fakt, že nádeje v GP2  a GP3 v tom čase absolvujú Veľkú cenu Veľkej Británie.

Zdroj: FormulaEZone.com, foto: FIAFormulaE.com