TESTY F1: V Abú Zabí sa predviedli jazdci Formuly E, dvojica Mercedesu „na pódiu“

foto: Pixabay

Dnes sme v Abú Zabí sledovali posezónne testy nováčikov F1 aj s účasťou niekoľkých ostrieľaných mien. V silnej konkurencii sa nestratili ani pretekári Formuly E.

Víťazom testov sa stal Fernando Alonso na Renaulte, ktorého účasť na jednej strane mnohých fanúšikov potešila, na druhej však vyvolala posmešné reakcie. Dá sa to pochopiť, pretože účasť 39-ročného dvojnásobného majstra sveta F1 na testoch nováčikov je prinajmenšom zaujímavá. Španiel však nie je jediným, kto dostal od vedenia F1 výnimku.

Alonso odjazdil 104 kôl a bol o viac ako dve desatiny sekundy rýchlejší ako Nyck de Vries na Mercedese. Holanďan pôsobiaci vo farbách nemeckého konštruktéra vo Formule E absolvoval 110 kôl a bol zhruba o dve desatinky rýchlejší ako jeho kolega Stoffel Vandoorne. Belgický vicemajster Formuly E dostal výnimku, rovnako ako Alonso, a bol najrýchlejším pilotom rannej časti

 

Tretí zástupca z Formuly E, Sébastien Buemi v Red Bulle, ktorý dostal takisto výnimku, odjazdil len 76 okruhov a obsadil dvanásty post. Jeho testovací deň poznačila nehoda, keď skončil v bariérach a poškodil zadné krídlo vozidla.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *