Testy: Konštruktéri nič nepodceňujú, čas majú len do konca mesiaca

testy - Valencia
foto: © FIA Formula E

Konštruktéri Formuly E pokračujú v prípravách na novú sezónu súkromnými testami v Španielsku a Veľkej Británii. Vlastné testy musia absolvovať najneskôr do 1. októbra.

BMW sa tento týždeň usadilo na španielskom okruhu Calafat. Podľa informácií e-racing365 bol v utorok v aute Tom Blomqvist. Už zajtra by sme sa mali spoznať jazdecké zloženie tímu BMW i Andretti. Očakáva sa, že pôjde o dvojicu António Félix da Costa – Alexander Sims.

V akcii na rovnakej trati bol aj Nissan, ktorý nedávno kúpil podiel v tíme e.dams. Nie je jasné, ktorý z jazdcov bol vo vozidle druhej generácie.

Tím NIO využil v stredu na trati Nycka de Vriesa. V aute sa však objavil aj Oliver Turvey, ktorý sa zotavuje po úraze ruky, ktorý utrpel počas posledného pretekárskeho víkendu predošlej sezóny v New Yorku.

Situácia v tíme NIO je pred novou sezónou zatiaľ nejasná.V hre je možnosť, že Oliver Turvey a Luca Filippi zostanú…

Uverejnil používateľ Formula-E.sk Streda 12. september 2018

Nelson Piquet ml. vo vozidle Jaguaru absolvoval na okruhu Silverstone niekoľko pretekových simulácií. Na rovnakom mieste by mal britský tím testovať aj v najbližších dňoch. K Piquetovi by sa mal pripojiť jeho tímový kolega Mitch Evans.

Stajňa Mahindra dala na okruhu Calafat priestor Jeromovi d´Ambrosiovi, ktorý je horúcim kandidátom na jedno z pretekárskych miest. V ďalších dňoch by mala indická stajňa vyskúšať v aute ďalšieho jazdca. Očakáva sa, že Felix Rosenqvist a Nick Heidfeld nebudú pokračovať vo Formule E.

Felix Rosenqvist vraj podpísal zmluvu s tímom IndyCar a opúšťa Formulu E

Tagy: