Takto vyzerá kompletný zoznam účastníkov nováčikovských testov

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Dnes sú po druhých pretekoch sezóny v Marrákeši na programe oficiálne nováčikovské testy. Až tesne pred ich začiatkom sme spoznali kompletné zloženie účastníkov. Na pilotov čakajú dve trojhodinové testovacie časti.

Audi už skôr potvrdilo, že v jeho vozidle uvidíme Švajčiara Nica Müllera, ktorý ovládol minuloročné nováčikovské testy usporiadané takisto v Maroku. Po jeho boku sa vo farbách obhajcov tímového titulu z vlaňajška predstaví britský pilot DTM Jamie Green, ktorý sa do prostredia jednosedadlových monopostov vráti prvýkrát od roku 2004.

Vo vozidlách BMW uvidíme vývojového jazdca Bavorov Bruna Spenglera. Kanaďan patril v minulosti medzi adeptov na voľné miesto v tíme Andretti. Ako potvrdil športový riaditeľ BMW Jens Marquardt, druhým jazdcom v aute bude dvojnásobný nemecký šampión DTM Marco Wittmann.

Mohlo by vás zaujímať:

VIDEO: BMW zahodilo dvojité víťazstvo, v Marrákeši milimetrový triumf d´Ambrosia na Mahindre

V prípade Nissanu sa v monoposte predstavia rezervný jazdec tímu Micunori Takaboši a simulátorový pilot Jann Mardenborough. Mahindra potvrdila, že v jej vozidlách uvidíme bývalého pilota F1 Sergeja Sirotkina a simulátorového a vývojového jazdca indického tímu Sama Dejongha.

Tím NIO potvrdil, že v Maroku sa opäť ukáže mladá britská pretekárka Jamie Chadwicková, ktorá dostala šancu už počas úvodných testov sezóny v Rijáde. Okrem nej uvidíme v aute aj Jakea Hughesa.

Mohlo by vás zaujímať:

Formulu E si vo farbách Mahindry vyskúša bývalý pilot F1 Sergej Sirotkin

DS TECHEETAH dá priestor svojmu testovaciemu jazdcovi Jamesovi Rossiterovi. Vedľa neho sa predstaví kolumbijská jazdkyňa Tatiana Calderónová, ktorá sa zúčastnila aj na úvodných testoch v Rijáde. Jaguar uvoľní miesto Pietrovi Fittipaldimu, ktorý si zopakuje minuloročné nováčikovské testy. Vedľa neho uvidíme Harryho Tincknella, ktorý sa takisto predviedol vlani.

Nováčikovský tím HWA RACELAB avizoval, že v jeho kokpite uvidíme Taliana Raffaela Marciella, ktorý sa bude snažiť o čo najlepší výkon po boku testovacieho a vývojového jazdca tímu Daniela Juncadellu. Venturi potvrdilo, že v Marrákeši dá šancu Arthurovi Leclercovi. Druhé pretekárske miesto monackého tímu zaplní testovací a vývojový pilot Norman Nato.

Virgin potvrdil, že v jeho vozidlách sa predstaví Francúz Benoit Treluyer a Holanďan Nyck de Vries, ktorý sa predstavil aj na minuloročných nováčikovských testoch. DRAGON najprv prezradil len jedno meno. V americkom aute dostane šancu člen Akadémie Ferrari Antonio Fuoco. Dnes Američania doplnili na zoznam bývalého pilota F1 Felipeho Nasra.

Zoznam pilotov

tím

pilot

pilot

Audi Sport ABT Schaeffler

Jamie Green

Nico Müller

BMW i Andretti Motorsport

Bruno Spengler

Marco Wittmann

DS Techeetah

Tatiana Calderónová

James Rossiter

Envision Virgin Racing

Benoit Treluyer

Nyck de Vries

GEOX DRAGON

Antonio Fuoco

Felipe Nasr

HWA RACELAB

Raffaelle Marciello

Daniel Juncadella

Mahindra Racing

Sam Dejonghe

Sergej Sirotkin

NIO

Jamie Chadwicková

Jake Hughes

Nissan e.dams

Micunori Takaboši

Jann Mardenborough

Panasonic Jaguar Racing

Pietro Fittipaldi

Harry Tincknell

Venturi

Norman Nato

Arthur Leclerc

Tagy: