Testy s Mercedesom boli veľmi dôležité, zhodnotil Vandoorne

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Pilot HWA Stoffel Vandoorne prezradil, že testy s Mercedesom boli pre budúcnosť nového tímu veľmi dôležité. Belgičan to povedal pre Autosport.

Ešte pred príchodom nemeckého tímu bolo jasné, že po aktuálnej sezóne ho pohltí továrenská stajňa Mercedes EQ. Vandoorne sa rozhodol pre Formulu E aj preto, že ho do tímu pozval športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff. Spomínané testy Mercedesu absolvoval po boku pilota Venturi Edoarda Mortaru. Počas trojdňových testov, ktoré prebehli pred mesiacom, odjazdila dvojica viac ako 500 kilometrov.

„Bolo to pre nás veľmi dôležité a hodnotné, pretože do tohto roka sme vstupovali s dlhodobejšími cieľmi. Museli sme absolvovať množstvo jázd a prešli sme si náročným zvykaním si na nové prostredie. Všetko, čo sa teraz naučíme, využijeme v novej sezóne,“ povedal Vandoorne na adresu svojho pôsobenia v HWA.

Návrat k testom Mercedesu:

FOTO: Tím Mercedes-Benz EQ má za sebou prvé testy na trati

foto: © Daimler AG

Za volantom Mercedesu sa počas marcových testov cítil dobre. „Vždy je vzrušujúce vyjsť na trať v novom aute. V niečom, čo bolo skonštruované od nuly. Bol som prvý pilot, ktorý sa v aute ukázal, čo ma samozrejme teší. Naším cieľom bolo čo najviac odjazdených kilometrov a to sa nám podarilo dosiahnuť. Nazbierali sme množstvo kôl, čo je pri vôbec prvej jazde pôsobivé. Čaká nás dlhá cesta a veľa práce, ale je to pozitívny štart. Až teraz sa začína ozajstný vývoj.“

Bývalý pilot F1 odpovedal na otázku, či jeho účasť na testoch znamená pretekárske miesto v Mercedes. „Samozrejme, že som jedným z ich jazdcov v HWA, spoločne s Garym a Edom. Uvidíme, čo prinesie ďalší rok. Bolo by pekné, keby som bol súčasťou tímu. Príchod konštruktéra je vždy dôležitý. Videli sme, aký prínos to malo v rôznych iných sériách. Tímu to môže veľmi pomôcť. Ja sa snažím robiť si svoju prácu čo najlepšie. Pokúšam sa im radiť, aby sme šli správnym smerom.“

Dnes už vieme, že minimálne do leta budeme môcť o jazdeckom zložení Mercedesu iba špekulovať. Nemecký konštruktér oznámil, že mená svojich pilotov by mal oznámiť začiatkom jesene.