Tím Andretti bodoval hneď v prvom víkende sezóny

foto: Audi AG

Americká stajňa Andretti vstúpila do novej sezóny s nádejou na lepšie výsledky ako v uplynulých dvoch edíciách. V premiérovom víkende ročníka 2017/2018 sa síce dočkala bodov, ale aj pozícií na chvoste klasifikácie.

V sobotu potešil fanúšikov Andretti António Félix da Costa, ktorý obsadil šieste miesto. Jeho tímový kolega Kamui Kobajaši skončil pri svojej premiére v elektrickej sérii pätnásty. Nedeľa bola z pohľadu tímu diétnejšia. Tesne za bodmi na jedenástom mieste skončil da Costa, Kobajaši stačil len na sedemnástu priečku.

Po prvom víkende je da Costa v priebežnom hodnotení jazdcov s ôsmimi bodmi na deviatom mieste. „Som spokojný, že som na začiatku sezóny bodoval. V sobotu som mal dobrý štart. Mali sme problém s vysielačkou a dokonalá nebola ani zastávka v boxoch. Mohli sme skončiť ešte lepšie ako na šiestom mieste. V nedeľu sme boli po zdanlivo sľubných pretekoch veľmi sklamaní. Mali sme dobrú kvalifikáciu a na štarte som bol šiesty.“

„Z hľadiska energie sme na tom boli veľmi dobre. Odjazdili sme o kolo viac ako ostatní. V boxoch sme však stratili 20 sekúnd a preteky som dokončil so stratou 28 sekúnd na víťaza. Mohli sme byť veľmi, veľmi blízko. Myslím si, že minimálne druhé miesto mohlo byť naše, takže jedenáste miesto je veľkým sklamaním. Musíme prísť na to, čo sa udialo a do Marakéša sa vrátime pripravení,“ dodal Portugalčan.

Premiéru vo Formule E zažil v Hongkongu Kamui Kobajaši, ktorý na body nedosiahol. „Moju prvú skúsenosť s Formulou E som si skutočne užil. V týchto dvoch pretekoch sme z auta nedostali maximum, ale s mojím debutovým finišom som bol spokojný. Ďakujem všetkým fanúšikom, vďaka ktorým som mohol v oboch pretekoch využiť FanBoost.“