Tím Andretti United je pripravený na štart Extreme E

foto: Extreme E

Týždeň pred Vianocami priniesol prvé a jediné kolektívne testy pred štartom premiérovej sezóny Extreme E. Medzi účastníkmi stretnutia v Španielsku bol aj tím Andretti United.

Dva dni priniesli testovanie elektrických SUV na dvoch rôznych verziách terénneho okruhu v areáli MotorLand Aragón. Posádku tvoria vždy jeden muž a jedna žena. V prípade americko-britskej stajne sú to Timmy Hansen a Catie Munningsová.

„Bolo úžasné konečne zažiť ozajstný test s tímom. Až teraz sme to všetko dali dokopy a možnosť vyskúšať si auto pri plnom výkone bola veľmi užitočná. Nielen pre nás jazdcov, ale takisto pre inžinierov, ktorí potrebovali pochopiť všetky potrebné veci. Tie budú v tomto úplne odlišnom šampionát veľmi podstatné,“ prezradila pretekárka.

Extreme E má za sebou kolektívne testy v Španielsku (Video)

Munningsovej sa páčila akcia na trati. „Bolo tam niekoľko tesných kontaktných súbojov, čo bolo dobré. Je skvelé vidieť autá takto vedľa seba. Začína sa to všetko rysovať. Ja som si stretnutie s rodinou Extreme E veľmi užila. Boli tam ľudia, s ktorými budeme cestovať do všetkých tých úžasných lokalít. Už sa neviem dočkať štartu sezóny.“

Relykrosová hviezda Hansen sa v elektrickej „beštii“ dostatočne vybláznil. „Boli to dva skvelé dni, ale príprava na sezónu v priebehu dvoch dni predstavuje tvrdú prácu. Od skorého rána až do neskorej noci sme boli veľmi vyťažení. Myslím si, že z týchto dvoch dní sme vyťažili maximum. Nemohli sme sa pripraviť lepšie, ale stále je tam niekoľko veľkých neznámych. Preto bude vzrušujúce sledovať, ako sa vyrovnáme s pieskom v dunách a rôznymi podmienkami, rovnako tak s celými pretekmi. Uvidíme, kto má najlepšie auto a najlepších jazdcov. Veľmi sa teším.“

Premiérová sezóny by sa mala začať v marci v Saudskej Arábii.

Catie Munningsová
foto: Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *