Tím DRAGON vyšiel v Hongkongu opäť naprázdno, Nasr sa bráni

foto: © FIA Formula E

Americká stajňa GEOX DRAGON nezažíva dobrú sezónu a po pretekoch v Hongkongu klesla na priebežné posledné miesto. Blízko k bodom mal José María López, ktorý skončil jedenásty.

Argentínčan utŕžil v prvej zákrute náraz zozadu od svojho tímového kolegu Felipeho Nasra. Našťastie preňho prišlo na trať bezpečnostné vozidlo a mechanici mohli opraviť nielen poškodené krídlo, ale stihli vymeniť aj prederavenú pneumatiku. López okrem iného využil fakt, že aktivoval útočný režim neskôr ako ostatní, čím získal niekoľko pozícií. „Posledných desať víkendov je to rovnaké. Prídete do prvej zákruty, zablokujú sa vám zadné kolesá, niekto do vás narazí a posunie vás nabok. Tentoraz som trafil stenu predným krídlom. Z auta unikalo množstvo dymu.“

„Následne prišlo bezpečnostné vozidlo, fáza žltých vlajok na celom okruhu, a tak sme sa rozhodli pre výmenu pneumatiky a predného krídla. Stratili sme štyri pozície a následne prišli červené vlajky. Mali sme smolu. Inak to boli dobré preteky. Naše tempo bolo dobré, mali sme najrýchlejší druhý sektor. Nikto sa predo mňa nedokázal dostať. Rozhodli sme sa využiť útočný mód až na konci,“ prezradil devätnásty muž priebežného poradia.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Bird prišiel o víťazstvo v Hongkongu, Mortara sa postaral o prvý triumf pre Venturi!

José María López
foto: © FIA Formula E

Vlna kritiky sa vzniesla na jeho kolegu Felipeho Nasra, ktorý zostal s poškodeným autom na trati, následne nezvládol jednu zo zákrut a po náraze do steny ho „trafila“ dvojica Mahindry Pascal Wehrlein a Jerome d´Ambrosio. Najmä druhý menovaný sa po nehode na nováčika v sérii veľmi hneval a žiadal preňho trest.

Brazílčan to však videl inak. „Bol to efekt snehovej gule. V prvom kole to bol samý kontakt a z ničoho nič sa predné krídlo dostalo pod auto. Brzdil som do druhej zákruty a narazil priamo do bariér. Čo som mohol robiť? Tieto veci sú nepredvídateľné. Mohlo sa to stať hocikomu. Tím sledoval dianie na monitore. Ak by bolo moje auto nebezpečné, tak by mi povedali, aby som spomalil a zašiel do boxov. Mohli to sledovať v televízii,“ dodal 23. muž klasifikácie.