Tím DS TECHEETAH sa prepadá, Vergne hromžil na traťových komisárov

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Tím DS TECHEETAH sa po pretekoch v Mexiku v priebežnom hodnotení prepadol na štvrté miesto, pretože v sobotu bodoval len André Lotterer, ktorý skončil piaty. Obhajca titulu Jean-Éric Vergne obsadil trinástu pozíciu.

Úvod pretekov bol pre Vergna skutočne plný akcie, pretože sa zaplietol do viacerých kolízií. Tou najvážnejšou bola nehoda, pri ktorej doňho zozadu vo veľkej rýchlosti narazil Nelson Piquet ml., po čom nasledovali červené vlajky. Našťastie sa nikomu nič nestalo, obaja jazdci ale mali na celú situáciu rozdielne názory. Pri reštarte pretekov bol Vergne desiaty. Francúz sa však ocitol ešte dvakrát v nepríjemnej situácii. Najprv doňho zozadu narazil Mitch Evans v sekcii štadióna a následne aj Tom Dillmann, po čom sa Vergne prepadol až na sedemnáste miesto. Napokon to obhajca primátu dotiahol na trinásty post.

Návrat k incidentu s Piquetom:

VIDEO: Piquet a Vergne majú odlišný názor na včerajšiu nehodu

„Neviem, čo robiť s tými incidentmi. Tri autá ma predbehli pod žltými vlajkami, jedno si skrátilo šikanu a narazilo do mňa, a jedno ma na štadióne poslalo do hodín. A nikto nebol potrestaný. Budeme o tom musieť diskutovať s FIA. Je potrebné lepšie to pochopiť. Mechanici odviedli veľmi dobrú prácu pri oprave môjho auta v boxovej uličke počas červených vlajok. Je to frustrujúci výsledok a veľká smola,“ povedal francúzsky pretekár.

Vergne tesne po pretekoch ostro skritizoval komisárov za to, že nepotrestali Evansa. Práve incident s pilotom Jaguaru ho poslal na zadné pozície pretekárskeho poľa. Situácia bola prešetrovaná, ale trest napokon neprišiel. „Evansovi nedali žiadny trest a rovnaké to bolo s ďalšími tromi autami, ktoré sa predo mňa dostali počas fázy žltých vlajok na okruhu. Nerozumiem tomu,“ dodal obhajca titulu, ktorý sa tak počas pretekov zapojil do kolízií s oboma pretekármi Jaguaru. V priebežnom poradí je ôsmy.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare

Lotterer sa po červených vlajkách ocitol na ôsmej priečke a zároveň v súbojoch s Edoardom Mortarom a Jeromom d´Ambrosiom. Obaja jazdci sa pred neho dostali. V závere si Nemec udržal tempo a finišoval piaty. Celkovo mu patrí šieste miesto. „Bol to náročný deň a piate miesto je lepšie ako nič. Som šťastný, že som získal slušný počet bodov.“

„Trápili sme sa s nastavením auta, ale z dvanástej priečky sme sa dokázali dostať na konečnú piatu. Boli to bláznivé preteky, s energiou sme to zvládli a vďaka tomu som sa na konci priblížil k lídrom. Možno som mohol skončiť v prvej trojke, ale auto sa ovládalo veľmi ťažko, takže si užívam piate miesto a body,“ povedal nemecký pretekár.

André Lotterer
foto: © FIA Formula E

Stajňa sa prepadla na štvrté miesto poradia. Šéf tímu Mark Preston videl preteky v Mexiku nasledovne: „Pre Jeana-Érica Vergna to bol nešťastný deň, pretože bol viackrát v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Vinou toho sa zapojil do viacerých incidentov v strede poľa s rôznymi pilotmi, ktorí predviedli príliš horlivé manévre. To prinieslo Jeanovi-Éricovi rôzne poškodenia. Pozitívne je, že André mal dobré preteky, dokázal sa vyhnúť problémom a finišoval na dobrom piatom mieste.“

Pozitívne testy

Vergne si napravil chuť aspoň počas nedeľných testov, keď dosiahol najlepší čas a vytvoril neoficiálny rekord okruhu.

Návrat k testom:

TESTY: Obhajca titulu Vergne vytvoril rekord trate v Mexiku City