Tím DS TECHEETAH túži po bezproblémových pretekoch v Hongkongu

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Stajňa DS TECHEETAH verí, že po pretekoch v Mexiku, kde sme sledovali množstvo kolízií, bude Hongkong úplne iný. Cieľom tímu je absolvovať celé preteky bez akejkoľvek smoly, ktorá bola v predošlých podujatiach skutočne výrazná.

Úradujúci šampión Jean-Éric Vergne po pretekoch v Mexiku hromžil na traťových komisárov za neudelenie trestov pre niekoľkých jeho súperov. Aktuálne ôsmy muž priebežného poradia zaznamenal svoj najlepší výsledok v Hongkongu ešte vlani, keď skončil na druhom mieste.

„Okruh v Hongkongu je z hľadiska umiestnenia jedným z najlepších v kalendári. Sme priamo v centre s ikonickým ruským kolesom a mrakodrapmi v pozadí. Okrem toho, že by som kvalifikáciu rád ukončil jazdou smerom dopredu, chcem čisté preteky bez incidentov. Problémy sme mali zakaždým po štarte v strede balíka. Chcem predviesť rýchlosť nášho auta a na to potrebujeme čisté preteky,“ povedal Vergne.

Mohlo by vás zaujímať:

Tím DS TECHEETAH sa prepadá, Vergne hromžil na traťových komisárov

 

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

O dve priečky vyššie, teda na šiestom mieste, je André Lotterer, ktorý skončil vlani trinásty. „Milujem preteky v Ázii a najmä v Hongkongu. Scenéria je úžasná a bude to prvýkrát, čo s autom Gen2 navštívime skutočný mestský okruh. Teším sa na akciu. Tu by sa nášmu vozidlu malo dariť viac než v predošlých dvoch pretekoch. Dúfam, že získame veľký počet bodov.“

Tím DS TECHEETAH bojoval na začiatku sezóny o špicu, po posledných pretekoch je až štvrtý. Šéf stajne Mark Preston má pred víkendom jasný cieľ. „V Hongkongu sa nám v minulosti zvyklo dariť. Túto trať poznáme a tešíme sa na návrat. V poslednom období máme smolu a zakaždým sme sa museli spamätávať po rôznych incidentoch. Zdá sa nám, že sme zatiaľ nemohli predviesť našu skutočnú silu. Snáď zaznamenáme čisté preteky a dosiahneme dobrý výsledok.“

André Lotterer
foto: © FIA Formula E
Lotterer uprednostní Formulu E pred pretekmi WEC

Nemecký pretekár je súčasťou vytrvalostnej série WEC od jej samotného začiatku v roku 2012. Teraz sa však schyľuje ku koncu jeho pozoruhodnej série, pretože preteky na okruhu Sebring vynechá kvôli príprave na premiérovú San-ja E-Prix, ktorá je na programe v predposledný marcový víkend. Pilot DS TECHEETAH uprednostní hodiny v simulátore.

„Vo WEC som od prvého dňa a milujem ten šampionát. Samozrejme, že sa veci menia. Tento šampionát sa stal vďaka mestským okruhom veľmi dôležitým. San-ja ponúkne novú trať a ja som sa rozhodol plne sa sústrediť na Formulu E. Som rád, že to môj tím Rebellion chápe a ďakujem mu za to,“ dodal Lotterer pre Autosport.

Stajňa počas týždňa ohlásila nové trojročné partnerstvo s IT spoločnosťou Acronis, ktorej logá budú viditeľné na monopostoch i kombinézach členov tímu.

foto: DS TECHEETAH