Tím HWA bodoval tretíkrát vo svojej prvej sezóne vo Formule E

Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

Nováčikovský tím HWA si v sobotných pretekoch v Paríži pripísal na konto tretie body v aktuálnej sezóne. Nemecká stajňa bodovala zásluhou Garyho Paffetta.

Piloti a tímy čelili vo francúzskej metropole vyčíňaniu počasia, ktoré narobilo mnoho problémov. Gary Paffett sa v kvalifikácii nevyhol chybe a do pretekov štartoval zo sedemnásteho miesta. Po silnom lejaku patril skúsený Brit k pretekárom, ktorí sa s podmienkami dokázali vyrovnať a vďaka tomu mu v cieli patrilo ôsme miesto.

„To boli preteky! Po kvalifikácii som bol najprv sklamaný. Zisk bodov po štarte zo sedemnástej priečky je však fantastický. Vyhol som sa akýmkoľvek problémom a moje tempo bolo veľmi dobré. Auto sa správalo vynikajúco, ešte aj na mokrej trati. Bol to ťažký, ale zábavný boj. Teším sa, že sme s tímom nazbierali ďalšie body,“ povedal nováčik, ktorý je v priebežnom poradí na osemnástom mieste.

Návrat k pretekom v Paríži:

Paríž: Frijns si vybojoval prvý triumf vo Formule E a bojuje o titul! (Video)

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Stoffel Vandoorne chcel po treťom mieste v Ríme nadviazať na tento úspech. To sa mu však nepodarilo. Kvalifikácia mu vôbec nevyšla a na štarte mu patril až devätnásty post. Úvod pretekov bol pre Belgičana relatívne pokojný, ale potom prišiel dážď a kolízia, ktorá ukončila jeho preteky.

„Boli to náročné preteky. Podmienky boli skutočne nepredvídateľné. Okruh bol najprv suchý, tam bolo naše tempo v poriadku. Tak či onak, predbiehanie bolo náročné. Potom sa počasie náhle zmenilo. Na mokrej trati sme videli viacero kolízií. Žiaľ, v jednej chvíli som utŕžil náraz a mal som po pretekoch. Je to škoda, pretože som mohol bodovať,“ povedal štrnásty muž celkovej klasifikácie.

Stajňa HWA si vďaka ďalším bodom posilnila priebežné deviate miesto. „Očakávali sme komplikované preteky s rôznymi podmienkami a dažďom. Žiaľ, Stoffel sa zaplietol do kolízie a preteky nedokončil. Gary odviedol fantastickú prácu. Zozadu sa prebojoval až na body a získal ich druhýkrát v sezóne. Veľmi sa z toho tešíme. Dokazuje to, že sme cez víkend mali dobrú rýchlosť. Chcel by som sa poďakovať celému tímu, ktorý opäť tvrdo pracoval,“ doplnil šéf stajne Ulrich Fritz.