Tím HWA neočakáva skorý úspech, sústredí sa na príchod Mercedesu

foto: Daimler

Šéf tímu HWA Ulrich Fritz si myslí, že zavádzanie systému aktívneho brzdenia bude pre Formulu E výraznou zmenou. Informuje o tom e-racing365.

Od decembrového štartu novej sezóny budú vozidlá Gen2 vybavené systémom brake-by-wire. Táto zmena súvisí s relevantnosťou k automobilovému priemyslu a pripravovaným elektromobilom.

„Veľmi úzko spolupracujeme s Venturi pri vývoji. Faktom je, že je to veľká zmena. Mení sa tým správanie auta a znamená to úplnú zmenu štýlu riadenia. Je to výzva, ale ak to zvládnete, tak je to veľká výhoda. Ak vám to nepôjde, tak je to samozrejme obrovská nevýhoda. Preto do toho vkladáme množstvo úsilia. Môže to byť skutočne rozhodujúce,“ prezradil Fritz.

Nie je tajomstvom, že tím HWA je akýmsi predskokanom Mercedesu, ktorý vstúpi do série v sezóne 2019/2020. „Je jasné, že v šiestej edícii chceme bojovať o titul a chceme vyhrávať preteky. To je náš cieľ. Mercedes nemôže mať v motoršporte iné ciele. Je to náš cieľ zo strednodobého a dlhodobého hľadiska.“

„Piata sezóna je dôležitá, pretože potrebujeme zistiť, čo musíme zlepšiť a takisto ako to máme spraviť a ako dať dohromady čo najlepšie pohonné ústrojenstvo. Ak príde v piatom ročníku nejaký športový úspech, tak budeme radi, ale sme dostatoční realisti na to, aby sme vedeli, že to bude náročné,“ dodal Fritz.

Spoločnosť SAP bude technologickým partnerom tímu Mercedes EQ Formula E