Tím HWA potvrdil vstup do Formuly E od budúcej sezóny, na štarte uvidíme 22 áut

foto: © FIA Formula E

Stajňa HWA AG je pripravená vstúpiť od budúcej sezóny do Formuly E s novým zákazníckym tímom. Počet tímov na štarte sa tak zvýši na jedenásť.

Už dlhšie sa o tomto kroku hovorilo. HWA je spoločnosť úzko prepojená s Mercedesom a práve nemecká automobilka by mala od sezóny 2019/2020 prevziať štafetu po HWA. Kompletný menoslov tímov, ktoré vstúpia do budúcej sezóny by mala FIA oznámiť už čoskoro.

„Formula E má nielen novú a jedinečnú vizuálnu identitu pre piatu sezóny, ale aj vzrušujúce novinky súvisiace s vozidlom druhej generácie. Je skvelé vidieť neustále rastúci menoslov účastníkov, ktorí súťažia vo Formule E. Majú úspechy z rôznych kategórií a istotne budú chcieť uspieť aj v novej ére Formuly E. Som šťastný, že môžem v našej rodine privítať Ulricha a HWA AG,“ prezradil šéf série Alejandro Agag.

Šéf HWA Ulrich Fritz okomentoval vstup do súťaže nasledovne. „Formula E je úplne nová motoršportová disciplína s extrémne vyrovnanou súťažou. Sme veľmi radi, že budeme tejto výzve čeliť. HWA AG je najúspešnejším tímom v histórii DTM. Naším cieľom je pokračovať v úspešnom príbehu aj vo Formule E. Formula E so svojím konceptom ponúka úplne novú perspektívu budúceho motoršportu.“

foto: Venturi

„Séria je charakterizovaná jej inovatívnym priekopníckym duchom a vôľou hľadať nové cesty interakcie s fanúšikmi. Mestské preteky v srdci niektorých veľkých svetových miest otvárajú mnoho príležitostí apelovať na nové publikum, ktoré chceme prilákať k pretekom a k budúcej udržateľnej technológii. V kombinácii s vyrovnanou súťažou na okruhu je to perfektná platforma na preukázanie našej základnej konkurencieschopnosti na svetovej úrovni,“ dodal Fritz.

V budúcej edícii budú monoposty tímu HWA využívať pohonné jednotky monackého Venturi. Medzi oboma stranami už spolupráca prebieha. „Som nadšený, že prispievame k príchodu HWA AG do Formuly E naším vozidlom Gen2. Naše partnerstvo počas aktuálnej sezóny je víťazstvom pre obe organizácie. Nepochybujem, že skúsenosti Venturi Automobiles v oblasti vysokovýkonných vozidiel budú cenným prínosom pre HWA AG,“ dodal prezident Venturi Automobiles Gildo Pastor.