Tím HWA pracuje na plánoch testov a premýšľa o pilotoch

foto: Venturi

Tím HWA, ktorý vstúpi do Formuly E od budúcej sezóny, začína kreovať svoj testovací plán. Stále nie je jasné, kedy sa predstaví na trati. Informuje o tom e-racing365.

Šéf tímu Ulrich Fritz prezradil, že jeho zverenci pracujú na strategickej príprave. Stajňa HWA bude akýmsi predskokanom pre Mercedes, ktorý vstúpi do Formuly E v sezóne 2019/2020. HWA bude vo svojej premiérovej edícii využívať vozidlá Venturi.

„Je jasné, že nemôžeme miešať šiestu sezónu s piatou. V piatej sezóne budeme jasne zákazníckym tímom Venturi a budeme sa držať pravidiel, Testovať budeme môcť len počas oficiálnych testovacích dní. Dlho pre naším rozhodnutím vstúpiť do tejto súťaže sme spolupracovali s Venturi a niečo sme sa od nich naučili. Myslím si však, že v súvislosti so šiestou sezónou momentálne nemôžeme robiť vôbec nič,“ prezradil šéf nemeckej stajne.

Kto sa posadí za volant HWA?

Medzi kandidátmi na post pretekárov sa okrem iných nachádzajú aj súčasní piloti Venturi Maro Engel a Edoardo Mortara. „V prvom rade, s prvotným rozhodnutím musí prísť Venturi. V hre sú aj tieto dve mená, ale kandidátov je veľa. Možno chceme trochu testovať, aby sme videli, ako sa komu darí. Zatiaľ zďaleka nie je o ničom rozhodnuté,“ dodal Fritz.