Tím HWA RACELAB má za sebou náročnú premiéru vo Formule E

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Rijádsky debut vo Formule E bol pre tím HWA RACELAB veľmi náročný. Po rušnom priebehu skončil nováčik Stoffel Vandoorne na šestnástom mieste, jeho kolega a ďalší nováčik Gary Paffett preteky nedokončil.

Vandoorne vyhral jediný meraný tréning pred otváracími pretekmi sezóny a po štvrtom mieste v kvalifikácii si robil zálusk na dobrý výsledok. V prvej polovici sa Belgičan držal v hornej časti poľa. Postupom času však bývalý pilot F1 nedokázal držať tempo s ostatnými a do cieľa prišiel na sedemnástej pozícii. Po treste pre Massu sa posunul o jedno miesto vyššie.

Stoffel Vandoorne a Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

„Žiaľ, nie je to výsledok, v aký sme dúfali. Bolo to náročné popoludnie a v pretekoch sme mali problémy. Škoda, že sme nedokázali predviesť naše tempo. Myslím si, že sme mali na lepší výsledok. Aspoň sme však došli do cieľa. Počas tohto víkendu sme sa naučili naozaj veľa vecí. Výsledok je menším sklamaním, najmä po dobrej kvalifikácii. V ďalších pretekoch sa chceme zlepšiť,“ povedal Vandoorne.

Paffett sa v kvalifikácii umiestnil na deviatom mieste. Približne desať minút po štarte prišla chyba, ktorá 37-ročného Brita vymrštila do bariér. „Pre mňa to bol víkend plný sklamania. Štartoval som z deviatej pozície, preteky sa potom upokojili a po úvodných súbojoch som sa na trati cítil veľmi dobre. Následne som však medzi ôsmou a deviatou zákrutou spravil malú chybu, zišiel som z ideálnej stopy a skončil na stene.“

Rijád E-Prix: Strhujúce prvé preteky sezóny vyhral da Costa na BMW! (video)

„Bol to koniec mojich pretekov. Na mestských okruhoch sa to občas stáva. V pretekoch sme sa toho veľa naučili, aj keď boli o dosť kratšie, než som dúfal. Do Marrákešu prídeme lepšie pripravení. Už teraz sa teším na návrat do auta,“ povedal dvojnásobný šampión DTM.

Prvé preteky pre HWA vo Formule E zhodnotil šéf stajne Ulrich Fritz: „Dnešok bol pre nás podľa očakávania veľmi poučný. Kvalifikácia prebiehala veľmi dobre, ale rýchlosť nám chýbala v pretekoch. Musíme zistiť, čo presne sa za tým skrýva. Naším cieľom bolo v prvých pretekoch prísť do cieľa s oboma autami. Žiaľ, nepodarilo sa to. Každopádne, celému tímu patrí veľká vďaka za tvrdú prácu počas uplynulých týždňov. Dúfam, že nám zozbierané dáta pomôžu spraviť v Marrákeši krok vpred.“