Tím HWA sa s Formulou E rozlúčil dvojitými bodmi z New Yorku

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Tím HWA, pre ktorý to bola jediná sezóna v elektrickom kolotoči, sa s Formulou E rozlúčil ziskom bodov s oboma pilotmi. Ako je známe, stajňa bude v novom ročníku nahradená továrenským tímom Mercedesu.

Stoffel Vandoornesobotu nebodoval a skončil až trinásty. Chuť si však napravil nedeľným ôsmym miestom. V konečnom poradí obsadil šestnáste miesto. „Je naozaj pekné ukončiť sezónu dvojitými bodmi. Po únavnej sezóne sme si to skutočne zaslúžili. Pred niekoľkými mesiacmi sme tento projekt rozbehli prakticky z ničoho. Gratulujem celému tímu k výraznému pokroku, ktorý sme dosiahli. Boli to zložité časy, ale všetko bolo o príprave a to je najdôležitejšie. Teším sa na krátku prestávku, ktorú všetci oceníme.“

Gary Paffett v sobotu tesne nedočiahol na body, keď finišoval na trinástej pozícii. V nedeľu sa posunul o jedno miesto vyššie a získal bod. V celkovej klasifikácii mu to stačilo na devätnásty post. „S poslednými pretekmi som veľmi spokojný. Mal som dobrý štart a ubránil som dvanáste miesto. Podarilo sa mi to napriek problémom, ktoré som mal s teplotou vozidla. Vďaka záverečnej kolízii som získal dve pozície a skončil na bodoch. Je to fantastická bodka za sezónou.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Stoffel Vandoorne a Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

Stajňa HWA skončila na konečnom deviatom mieste a spomedzi všetkých doterajších nováčikovských tímov bola najúspešnejšia. „Boli to naše posledné preteky vo Formule E. Veľa sme sa ako tím naučili. Bola to nádherná cesta s niekoľkými prepadmi, ale aj pozitívami. Na tím som veľmi hrdý a predovšetkým na to, čo sme v priebehu niekoľkých mesiacov dosiahli. Ďakujem všetkým za neuveriteľné úsilie. V šiestej sezóne sa vrátime spoločne s tímom Mercedes-Benz EQ a veľmi sa na to teším,“ povedal šéf tímu Ulrich Fritz.

Pre HWA sa síce končí pôsobenie vo Formule E, ale začína sa nové dobrodružstvo. Nemecká stajňa sa len pre niekoľkými dňami stala tretím ohláseným účastníkom novej série Extreme E. Tento projekt ponúkne od roku 2021 preteky elektrických off-roadových SUV v najodľahlejších miestach našej planéty.