Tím Mercedes EQ sa pripravuje na prvé testy na trati

foto: Daimler

Tím Mercedes EQ, ktorý sa pripravuje na vstup do Formuly E, sa dočkal svojho testovacieho a vývojového auta. Väčšia časť vozidla druhej generácie bola prevezená do sídla aktuálneho nováčikovského tímu HWA RACELAB. Ten sa v ďalšej sezóne stane továrenskou stajňou Mercedesu.

Ako informuje e-racing365, prvé testy by mohli prebehnúť vo februári alebo v marci. Mercedes vyvíja svoju prvú plne elektrickú pohonnú jednotku určenú pre preteky v britskom Brixworthe. Ďalšie detaily ohľadne novovznikajúceho tímu by sme sa mali dozvedieť v nasledujúcich mesiacoch.

Šéf tímu HWA Ulrich Fritz potvrdil, že nový balík Mercedesu sa čoskoro dostane priamo na trať. „Celý proces rozbehneme v nasledujúcich dňoch a týždňoch. Potom sa pozrieme na to, ako to spoločne funguje a rozhodneme sa, kedy vyjdeme na trať.“

V monoposte Mercedesu by sa mala predstaviť súčasná jazdecká dvojica HWA Stoffel Vandoorne a Gary Paffett. K dispozícii by mohli byť aj rezervný jazdec Daniel Juncadella alebo jeho kolega Raffaelle Marciello. Obaja sa predstavili v nedávnych nováčikovských testoch v Marrákeši.

Na testy sa pripravuje aj druhý tím, ktorý do Formuly E vstúpi v šiestej sezóne. Porsche dostalo vývojové vozidlo krátko po pretekoch v Marrákeši. Očakáva sa, že v nasledujúcich týždňoch budú inžinieri pracovať s pohonnou jednotkou. Na trať by sa mali vydať v priebehu marca.