Tím NIO 333 predstavil nové auto a dvojicu Turvey – Ma (Foto)

foto: NIO 333

Tím NIO 333 dnes predstavil nové auto a dvojicu pretekárov, s ktorou vstúpil nielen do predsezónnych testov, ale aj do sezóny 2019/2020. Oficiálna prezentácia prebehla dnes ráno vo Valencii.

Stajňa zmenila väčšinového vlastníka, ktorým sa podľa zákulisných šumov stala hongkonská spoločnosť BIE. Lakovanie nového vozidla pripomína predošlú verziu, avšak nový monopost disponuje tmavším odtieňom modrej. Na bokoch nechýba modifikovaná podoba čínskej vlajky. Trojčíslie 333 v názve tímu odkazuje na cestovné vozy Volkswagen Lamando, ktoré jazdili v čínskom šampionáte CTCC. Spomínaný šampionát je prevádzkovaný spoločnosťou Lisheng, ktorá je prostredníctvom akcionárov pridružená k BIE.

Tím je plne riadený jednotkou Lisheng Racing, kým európska časť tímu sídliaca v Oxforde je zodpovedná za výskum, vývoj a technickú podporu. Spoločnosť NIO pokračuje v podpore tímu ako titulný partner. Vo vozidle s označením 005 uvidíme opäť Olivera Turveyho. Staronovou tvárou medzi pilotmi Formuly E je Ma Čching-Chua, ktorého návrat do šampionátu sa predpokladal.

foto: NIO 333

Zakladateľ a predseda NIO William Li pri príležitosti predstavenia tímu povedal: „Formula E dosiahla v uplynulých rokoch rapídny rast a sme šťastní, že naša účasť v šampionáte pokračuje. Takisto si ceníme podporu nášho nového partnera Lisheng Racing. Verím, že spoločnými silami bude nový tím NIO 333 konkurencieschopnejší. Našej dvojici jazdcov želám v blížiacej sa sezóne mnoho úspechov.“

Ako sme nedávno informovali, tím využil vlaňajšie motory a meniče stajne GEOX Dragon. Napokon si však zachoval status konštruktéra, keďže jeho balík prešiel koncom augusta procesom homologizácie.

„Veľmi sa tešíme, že spolupracuje s NIO a zúčastňujeme sa na sezóne Formuly E,“ povedal riaditeľ stajne Vincent Wang. „NIO dosiahlo v minulosti skvelé úspechy a stajňa NIO 333 chce v tomto dedičstve pokračovať. Tento šampionát je skvelou platformou pre čínsky motoršport a my sme veľmi radi, že sme tu. Sme pripravení pripojiť sa k rodine Formuly E a čeliť výzvam. Dúfame, že spoločnými silami dosiahneme progres.“

foto: NIO 333
foto: NIO 333
foto: NIO 333
foto: NIO 333