Tím NIO 333 sa chvíľu tešil z prvých bodov, o tie však po penalizácii prišiel

Oliver Turvey
foto: Formula E

Tím NIO 333 sa po sobotných pretekoch v Rijáde tešil z prvého bodového zisku v sezóne, avšak nie veľmi dlho. Aj britsko-čínske zoskupenie doplatilo na bohatú porciu trestov.

Oliver Turvey, ktorý skončil v piatok pätnásty, štartoval v sobotu o dve pozície nižšie. Ani to mu nezabránilo, aby prišiel do cieľa na výbornom ôsmom mieste. Niekoľko hodín po pretekoch však prišla diskvalifikácia, pretože spotreba prekročila povolenú hranicu o 0,06 kilowatthodín. „Viem, že to boli dobré preteky. V kvalifikácii som odjazdil ďalšie dobré kolo, ale medzi nami všetkými je to veľmi tesné.“

„Štartoval som zo sedemnásteho miesta, mal som čisté preteky, na štarte som predbehol niekoľko pretekárov a ušetril množstvo energie. Cez noc sme vykonali vďaka inžinierom a mechanikom vydarené zmeny. Rýchlosť bola oveľa lepšia. V týchto chaotických pretekoch sme dokázali využiť naše príležitosti. Do cieľa som prišiel ako ôsmy. Žiaľ, napokon sme o prvé body prišli,“ dodal britský pilot, ktoré je v priebežnom poradí na 22. priečke.

Ma Čching-Chua
foto: Formula E

Ma Čching-Chua stratil v piatok na víťazného Birda celé kolo a v sobotu bol posledným klasifikovaným jazdcom s viac ako minútovou stratou na Simsa. Navyše dostal dva nezávislé tresty za porušenie pravidiel. „Som šťastný, že to bol pre tím hladký deň. Škoda, že ku koncu pretekov som začal mať problémy a stratil som niekoľko miest. Je to však iba začiatok. V tréningoch, kvalifikácii a potom aj v pretekoch sme mali naozaj dobrú rýchlosť. Na nové auto Formuly E si zvykám. Myslím si, že auto môžeme ešte výrazne zlepšiť,“ prezradil Číňan, ktorý je v poradí tesne za svojím kolegom.

Šéf tímu NIO 333, Vincent Wang, akceptoval trest pre Turveyho. „Úsilie tímu sa pretavilo na dobrý výkon. Počas víkendu sme spravili krok vpred a od Valencie sme aj napriek niekoľkým pretrvávajúcim chybám pokročili. Dokázali sme držať tempo na špici. V pretekoch sme sa snažili držať vedúceho balíka. Vedeli sme, že by sme z incidentov mohli ťažiť. Akceptujeme trest. Myslíme si, že to bolo počas posledného kola. Tešíme sa z pokrokov. Toto je len začiatok. Ako novo sformovaná organizácia sa tešíme na budúcnosť a sme plní optimizmu.“

Stajňa, ktorá cez leto prešla výraznými zmenami je po prvých dvoch pretekoch jedinou, ktorá nebodovala, a nachádza sa na priebežnom poslednom mieste tímového hodnotenia.

BMW po treste prišlo o double, Mercedes opäť na pódiu! (Video)