Tím NIO 333 sa sťahuje do Silverstone, jeho šéf očakáva zlepšenie

Christian Silk
foto: NIO 333

Tím NIO 333 zažíva lepšiu sezónu ako v posledných rokoch a hľadať za tým môžeme aj nové vedenie. Stajňu prednedávnom prevzal nový šéf Christian Silk, ktorého vyspovedal oficiálny web stajne.

Stajni patrí priebežné posledné miesto. Ako vnímate doterajšie výkony svojho tímu v siedmej sezóne?

CS: „Celkovo sme s výsledkami počas prvej polovice sezóny spokojní. Je jasné, že sme dosiahli krok vpred oproti predošlým rokom. Každopádne, mohli by sme povedať, že tvrdá práca je ešte len na začiatku a potrebujeme túto hybnosť udržať. V Monaku sme neboli takí konkurencieschopní, ako sme dúfali. Odvtedy sme vykonali množstvo analýz a už rozumieme problémom, ktorým sme čelili. Teraz tieto vedomosti musíme využiť na to, aby šla naša trajektória v Mexiku nahor.”

V niekoľkých pretekoch sa do Super pole dostali Oliver Turvey aj Tom Blomqvist. Čo ste urobili preto, aby ste si udržali tieto úspechy aj do budúcna?

CS: „Medzi Monakom a Mexikom je poriadna medzera. Viete si určite predstaviť, ako tvrdo sme pracovali počas doterajšieho obdobia. V tejto formule je testovanie na trati zakázané, takže náš progres musí prebiehať vo virtuálnom svete. Inžinieri vyvíjali kontrolný systém a progres bol dosiahnutý v počítačovej simulácii aj prostredníctvom simulátora. Samozrejme, že sme pracovali na kvalifikácii, na tempe jedného kola. Z pohľadu pretekov sa však pozeráme aj na energetický manažment. Preteky týchto elektromobilov predstavujú veľmi jedinečný šport. Je to zaujímavé a náročné pre všetkých zainteresovaných.”

Tím sa sťahuje do novej základne v Silverstone. Aký to bude mať dopad?

CS: „Na tomto sťahovaní sme pracovali nejaký čas. Keď sme videli tamojšie priestory, vedeli sme, že nám budú perfektne vyhovovať. Pracoval som v mnohých tímoch, ktoré boli geograficky rozdelené a nácvik efektívnej práce je viac ako náročný. Som presvedčený, že všetko pod jednou strechou bude veľkým bonusom. Nepomôže nám to len v lepšej efektivite, ale myslím si, že v tíme porastie energia aj vzrušenie. Máme nádherného tímového ducha a to, že budeme pod jednou strechou, ho len zlepší.”

Už v polovici júna budeme sledovať premiérové preteky v mexickej Pueble, a hneď dvojité. Aké sú Vaše očakávania? 

CS: „Moje očakávania sú také, že to bude nepredvídateľné a vzrušujúce. Nikdy neviete, čo sa v pretekoch Formuly E udeje. Ak sa pozriete na Monako, tak na trati, na ktorej normálne formuly predvádzajú sprievod, sme my zažili jedno z najlepších podujatí, aké som kedy videl. Do konca sme videli viac manévrov ako sme si mohli predstavovať. Puebla je tradičnejšia trať s niekoľkými rýchlymi zákrutami, takže potrebné bude úplne iné nastavenia ako v Monaku. V istom zmysle sa to viac podobá na Valenciu. Na tamojšej trati sa nám veľmi darilo, takže očakávam skvelé veci.”

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *