Tím NIO 333 túži po pravidelných bodoch. Kto bude Turveyho kolegom?

foto: Formula E

Tím NIO 333 sa v minulej sezóne postaral o negatívny rekord, keď ako prvý tím Formuly E nezískal počas jednej sezóny ani bod. V blížiacom sa ročníku by chcela britsko-čínska stajňa ukázať podstatne viac.

Stálicou tohto tímu je Oliver Turvey, ktorý sa k nemu pripojil už pred piatimi rokmi. Brit je mnohými svojimi súpermi označovaný za nedoceneného pilota, ktorý má veľkú dávku talentu. Najlepší výsledok dosiahol v sezóne 2017/2018, keď skončil na konečnom desiatom mieste. Posledné dva ročníky však vinou slabučkého auta priniesli obrovský prepad. O to prekvapujúcejší je fakt, že uplynulé roky strávil v takom nekonkurencieschopnom tíme.

NIO pred novou sezónou vyvinul vlastnú pohonnú jednotku spoločne s ďalšími dvomi spoločnosťami. Turvey v rozhovore pre The-Race potvrdil, že čaká výrazné zlepšenie, keďže vlaňajšiu sezónu poznačila aj turbulentná zmena majiteľa stajne. „S vozidlami druhej generácie to boli veľmi náročné dve sezóny. Z hľadiska výkonu sme na tom boli veľmi zle a neustále sme sa snažili doťahovať na ostatných. Teraz sa chceme posunúť vpred, nahor a snáď aj pravidelne bojovať o body.“

Valencia príde pre obavy o dočasnú šikanu, testy tak budú menej relevantné

Podľa šikovného jazdca sa teraz tím oproti predošlým sezónam pripravuje omnoho kvalitnejšie. „Určite sa viac sústredíme na testovanie a práve sme skompletizovali náš testovací program. Myslím si, že to bola oveľa stabilnejšia a konštruktívnejšia práca. Novú pohonnú jednotku vnímam ako krok vpred a z hardvérovej stránky máme lepší balík ako vlani. Je tu však aj mnoho softvérových vecí. Táto oblasť podlieha neustálemu vývoju a stále sa snažíme o zlepšenie.“

FIA len nedávno informovala o obmedzení vývoja softvérov a rôznych senzorov v snahe znížiť náklady. „Myslím si, že tieto reštrikcie pomôžu predovšetkým malým tímom. Dúfam, že tieto pravidlá a takisto aj mierne zníženie počtu členov tímov zvýšia naše šance v boji proti ostatným,“ dodal Turvey.

Ako ďalej informuje The-Race, jeho tímovým kolegom by sa mal stať jeden z trojice Daniel Abt, Tom Blomqvist, Tom Dillmann. Číňan Ma Čching-Chua tak zrejme príde o svoj post. To je ale vzhľadom na jeho nepresvedčivé výkony celkom logický krok. V historickej tabuľke získaných bodov mu patrí posledné miesto. V štrnástich absolvovaných pretekoch nedokázal získať ani jediný bod.

Oliver Turvey
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *