Tím NIO angažoval britského jazdca Harryho Tincknella

foto: NIO Formula E Team

Harry Tincknell sa stal novým simulátorovým pilotom stajne NIO Formula E Team. Pre 26-ročného jazdca nie je Formula E novinkou. Premiéru v nej zažil ešte počas januárových nováčikovských testov v Marrákeši a predtým absolvoval súkromné testy s tímom na španielskom okruhu Calafat.

„Som naozaj nadšený, že rozširujem môj vzťah s tímom NIO prostredníctvom práce v simulátore. Už počas predsezónnych a nováčikovských testov som sa v stajni cítil ako doma. Práca pri vývoji vozidla mi prinesie viac skúseností a technických zručností, vďaka čomu budem vo Formule E rýchly. Je skvelé vidieť, že tím dosahuje dobré výsledky a som veľmi vďačný, že sa táto spolupráca mohla uskutočniť,“ dodal nadšený Tincknell.

K angažovaniu Brita mal čo povedať aj šéf tímu Gérry Hughes. „Je mi potešením, že môžem Harryho privítať v našom tíme ako vývojového jazdca v simulátore. S Harrym sme niekoľkokrát spolupracovali, ale vždy šlo len o konkrétnu úlohu, kým teraz bude mať príležitosť preniknúť do našich štruktúr. V novej pozícii mu prajem všetko dobré a snáď to našim pretekárom prinesie želané ovocie.“