Tím NIO túži po prvých bodoch v novej sezóne

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Stajňa NIO sa v prvých pretekoch sezóny v Rijáde neúspešne pokúšala o bodový zisk. Teraz má rovnaké ciele pred sobotnými pretekmi v Maroku.

Oliver Turvey obsadil v Saudskej Arábii trináste miesto, hneď za ním skončil jeho kolega Tom Dillmann. Obaja pretekári predviedli solídny výkon, ale na prvú bodovanú desiatku to nestačilo. „Teším sa na marrákešské preteky, pretože vlani sa nám tam darilo. Trať je rýchla a plynulá s množstvom priestoru na predbiehanie. Naším cieľom budú body pre tím NIO,“ povedal pre pretekmi Turvey.

Dillmann odjazdil vo Formule E niekoľko podujatí, v Maroku však zažije premiéru. „Marrákeš patrí k tradičným podujatiam Formuly E, ale pre mňa je to jedna z mála tratí, na ktoré si budem zvykať, keďže predtým som na nej nejazdil. Po veľmi náročnom štarte v Rijáde sa teším na ďalší priebeh sezóny.“

Návrat k pretekom v Rijáde:

Tím NIO predviedol v Rijáde hon na body, nestačilo to…

Stajňa NIO čaká na prvé body a jej šéf Gérry Hughes verí, že čakanie sa skončí práve v Marrákeši. „Na tejto trati sa nám predtým darilo, takže dúfam, že tento rok nebude výnimkou. Budeme sa snažiť o prinavrátenie šťasteny na našu stranu a o to, aby obaja naši piloti štartovali na začiatku štartového roštu. Tak budú mať väčšiu šancu na dvojitý bodový zisk.“

V nedeľu budeme sledovať oficiálne nováčikovské testy a britsko-čínske zoskupenie bude jediné, ktoré využije služby jedného jazdca. Šancu dostane mladá britská pretekárka Jamie Chadwicková, ktorá dostala šancu aj v prvých testoch v Rijáde.

Mohlo by vás zaujímať:

TESTY: Poznáme ďalšie mená nováčikovských testov v Marrákeši (Aktualizujeme)