Tím NIO získal v Hongkongu druhé body v sezóne zásluhou Turveyho

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Tím NIO oslavoval v Hongkongu zaslúžený zisk bodov, čo sa mu predtým podarilo len v čilskom Santiagu. Postaral sa o to Oliver Turvey, ktorý obsadil predposledné bodované deviate miesto.

V poradí 50. preteky Formuly E tak priniesli pozitívny výsledok aj stajni, ktorá sa zatiaľ trápi a v tejto sezóne hľadá potrebnú rýchlosť. Turvey obsadil v kvalifikácii až devätnáste miesto, keďže sa mu na mokrej trati nepodarilo dostatočne zahriať predné gumy. Aj napriek tomu dokázal bodovať vďaka skvelej jazde. V priebežnom hodnotení mu patrí šestnáste miesto.

„Bol to skutočne náročný deň kvôli počasiu. Mali sme skvelý štart a dobré prvé kolo, kde som získal šesť miest a posunul som sa na trináste miesto. V rušných pretekoch bolo často v akcii bezpečnostné vozidlo a absolvovali sme niekoľko reštartov. Dokázali sme však z toho vyťažiť maximum. Naše tempo bolo slušné. V Hongkongu sa veľmi ťažko predbieha, ale dokázali sme sa dostať dopredu a získať body,“ dodal spokojný Turvey.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Bird prišiel o víťazstvo v Hongkongu, Mortara sa postaral o prvý triumf pre Venturi!

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Tom Dillmann zaznamenal zatiaľ najlepšiu kvalifikáciu v sezóne, keď v nej obsadil jedenáste miesto. V dramatických pretekoch skončil dvanásty a na prvé body tak zatiaľ márne čaká. To sa pochopiteľne prejavuje aj v priebežnom poradí, kde Francúza evidujeme až na 21. mieste. „Naša rýchlosť bola dobrá a na mokrej trati sme boli v tréningoch i kvalifikácii konkurencieschopní. So svojou pozíciu na štarte som bol spokojný. Keby som neprišiel o svoju pozíciu, tak by som konečne bodoval. Je to trochu frustrujúce, ale dosahujeme pokrok, čo je dôležité.“

Britsko-čínskej stajni patrí v priebežnom poradí predposledné miesto. „Tieto podmienky boli zrejme najťažšie, akým sme do tejto chvíle vo Formule E čelili. Musím však dodať, že to bolo rovnaké pre všetkých. V kvalifikácii sme počas meniacich sa podmienok nemohli naplno využiť náš potenciál. To nás pred rušnými pretekmi zabolelo. Odchádzame však s bodmi a tak sa nám za našu nekončiacu snahu vracia aspoň niečo. Chceme popracovať na tom, aby sme dokázali udržať tempo našich súperov,“ prezradil šéf tímu Gérry Hughes.

Testy budúcoročného balíka zrejme až v lete

Zdá sa, že tím NIO zopakuje svoju stratégiu z vlaňajška a s testovaním budúcoročného balíka začne až v lete. Pre e-racing365 to naznačil hlavný inžinier Paul Fickers. „V porovnaní s ostatnými tímami máme trochu odlišnú filozofiu. Vždy je tu niečo, čo sa mení, takže si pred záverečnou homologizáciou nechávame viac času.“