Tím NIO333 sa po výrazných zmenách vydáva na cestu do neznáma

Ma Čching-Chua
foto: Formula E

Tím NIO333 zažije v piatok vstup do novej éry, pretože počas predsezónneho obdobia prešla táto stajňa výraznými zmenami.

Novým šéfom je Christian Silk, ktorý nahradil Gérryho Hughesa. Pre e-racing365 priblížil priebeh záverečných testov. „Bolo to pozitívne. Je to tradičné, že počas posledného dňa testov sa stále učíte, skúšate niečo iné, odlišné, nové. Problémov so spoľahlivosťou sme sa úplne nezbavili, ešte máme čo robiť, ale naše sústredenie sa preplo viac na výkon auta. Od minulého roka sme sa jednoznačne posunuli vpred, ale čaká nás ešte dlhá cesta. Či sme rýchlejší ako vlani? Áno. Máme ešte priestor na zlepšenie? Áno, istotne.“

„Leto bolo náročné. Mali sme stretnutie, kde sme to všetko dali dokopy a diskutovali. Všetci sme sa zhodli, že nás čaká náročná práca, ale sme pretekári, robíme to už dlhý čas. Vieme, čo máme robiť, tak si musíme vyhrnúť rukávy a spraviť to. Nehovorím, že to bolo ľahké. Vyskytli sa isté veľmi stresujúce momenty, ale dostali sme sa cez ne Po poslednom teste som si zavolal celý tím a povedal – porozmýšľajme počas niekoľkých minút, čo sme dosiahli. Myslím si, že atmosféra je omnoho lepšia,“ dodal šéf čínskej stajne.

Formula E: Šampionát elektromobilov vstupuje do sezóny 2019/2020! (Video)

Do Formuly E sa vracia Ma Čching-Chua, ktorý zaplní jedno pretekárske miesto. Dôležitou súčasťou stajne je Oliver Turvey, ktorý z postu pilota zasahuje aj do štrukturálnych zmien v tíme. „Momentálne je tak trochu aj manažérom. Spôsob, akým sa stará a prináša detailné informácie, znamená veľký vplyv na fungovanie celého tímu,“ dodal Silk.

Najnovšie sme sa dozvedeli aj čosi viac o akcionároch stajne NIO333. Španielska technologická spoločnosť QEV disponuje desiatimi percentami. Hlavným akcionárom je Lisheng Racing, ktorý potvrdil založenie jazdeckej akadémie pre mladé talenty v Číne.

Tím NIO333 sa nebojí výzvy a vie, že na súperov zatiaľ stráca