Tím Renault e.dams končí, náhrada je známa, informujú nemecké médiá

Nissan - lakovanie

Nemecký portál Motorsport-Total.com priniesol veľmi zaujímavú informáciu, podľa ktorej by majstrovský Renault mal pred sezónou 2017/2018 opustiť Formulu E. Voľné miesto by mal zaplniť jeho partner zo spoločnej aliancie – Nissan. Týmto krokom chcú podľa nemeckého periodika obe automobilky, ktorých spolupráca prebieha už osemnásť rokov, zadefinovať svoje motoršportové programy.

Francúzi ohlásili v minulom roku opätovné zostavenie továrenského tímu F1 a podľa aktuálnych dohadov sa chce Renault sústrediť práve na kráľovskú kategóriu. Nissan sa po debakli v Le Mans stiahol z veľkého motoršportu a práve Formula E by mohla Japoncom pomôcť pri návrate do veľkého kolotoča, ktorým elektrická série bezpochyby je. Samotný Nissan vyhodnotil cez zimu svoj možný príchod do Formuly E veľmi pozitívne.

Ako ďalej informuje vyššie spomínaný zdroj, Renault by mal aj naďalej zostať partnerom série, ale samotný tím by sa mal premenovať na Nissan. Presný názov potenciálnej stajne nie je vôbec jasný. Francúzsky tím obhajujúci dva majstrovské tituly sa k týmto (zatiaľ nepotvrdeným) informáciám odmietol vyjadriť.

Len nedávno sme vám priniesli prehľad lakovania monopostov sezóny 2018/2019, ktoré nám poskytol sám autor Sean Bull. Medzi nimi je aj Nissan (na fotke).

Zdroj: Motorsport-Total.com, foto: Sean Bull