Tím TECHEETAH bude hájiť prvé miesto až do posledných pretekov

foto: © FIA Formula E

V premiérovej Zürich E-Prix sme sa majstrovských osláv nedočkali. Priebežný líder Jean-Éric Vergne má pred druhým Samom Birdom už „len“ 23-bodový náskok. Pred dvojitými pretekmi v New Yorku je tak ešte všetko otvorené.

Kvalifikácia vyšla lepšie Andrému Lottererovi, ktorý si vybojoval druhé miesto, kým Vergne štartoval po zbabranom kole až zo sedemnástej priečky. Preteky priniesli nespočetné množstvo súbojov. Vergne predbehol v prvých deviatich kolách sedem jazdcov. Po treste za nedodžranie rýchlosti pod žltými vlajkami sa však prepadol späť a preteky dokončil na desiatom mieste.

„Kvalifikácia pre mňa zostáva tajomstvom. Najprv sa mi zdalo, že mám zatiaľ najlepšie auto vo Formule E a napokon sme boli najpomalší. Musíme sa na to pozrieť a napraviť to. Tím mi dal veľmi dobré auto, mal som neskutočné tempo a niektorých pilotov som predbehol dvakrát či trikrát. Škoda trestu a našej chyby v garáži. Auto nevedelo zaradiť rýchlosť a stratil som asi šesť, sedem sekúnd. Mohol som skončiť druhý, ale teraz budem bojovať o titul aj v New Yorku,“ zhodnotil Vergne.

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

Lotterer sa takisto nevyhol trestu, lenže v jeho prípade to neznamenalo až také škody. Nemec skončil tesne za pódiom na štvrtom mieste. Celkovo mu patrí ôsma pozícia. „Som nahnevaný, že mi pódium ušlo takto tesne. V aute som sa cítil celý deň veľmi dobre a zviedol som množstvo tvrdých súbojov o víťazstvo. Po boxoch sme boli blízko čela, až do trestu. Podľa mňa to nebol náš deň. V kokpite som sa však cítil špičkovo, dosiahol som najrýchlejšie kolo pretekov. Za štvrté miesto tím získal ďalšie cenné body, čo je v tejto fáze kľúčové.“

Stajňa TECHEETAH stále vedie aj poradie tímov s 33-bodovým náskokom pred Audi. „Boli to zmiešané preteky. Naši piloti jazdili dobre, získavali pozície. Jean-Éric mal neuveriteľnú rýchlosť a podarilo sa mu predbehnúť viac ako desať áut. Po štarte zo sedemnástej priečky a treste opäť predviedol svoje neuveriteľné remeslo. Mierime do New Yorku. Musíme sa uistiť, že sa podobné chyby nezopakujú,“ zhodnotil vystúpenie čínskeho tímu jeho šéf Mark Preston.