Tím Venturi napriek dobrej rýchlosti v Berlíne nebodoval

Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

Stajňa Venturi sa v Berlíne prezentovala dobrou rýchlosťou, ale v pretekoch ju nedokázal premeniť na body ani jeden z dvojice jazdcov.

V oboch piatkových tréningoch dosiahol druhý najlepší čas Edoardo Mortara, v kvalifikácii sa trápil a v pretekoch obsadil prvé nebodované miesto. V priebežnom hodnotení je dvanásty. „Bol to náročný víkend. V piatok sme začali veľmi dobre, v aute som sa cítil pohodlne a boli sme konkurencieschopní. Myslím si však, že sme v sobotu spravili niekoľko zlých rozhodnutí. V kvalifikácii sme mali rýchlosť. V pretekoch to však také dobré nebolo. Musíme jednoznačne zabrať a uvidíme, kam sa dostaneme v Berne.“

Felipe Massa sa počas rýchleho kvalifikačného kola až dvakrát dotkol steny a to zahatalo jeho cestu za dobrým výsledkom. Po štarte zozadu obsadil až pätnástu pozíciu, priebežne je štrnásty. „Som veľmi sklamaný. Po zlej kvalifikácii, kde som sa dotkol steny, som začal z devätnástej pozície, čo nie je ideálne. Štart bol v poriadku. Získal som niekoľko miest a bojoval som. Rýchlosť bola skutočne dobrá. Potom som v rýchlej zákrute vyšiel na nečistoty a otrel som sa o stenu.“

Návrat k pretekom v Berlíne:

Víťazom Berlín E-Prix sa stal di Grassi, ktorý je opäť v hre o titul!

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

„Balans auta sa následne úplne zmenil, možno sa v zadnej časti niečo zlomilo, neviem. Najprv som si myslel, že mám defekt, pretože auto bolo takmer neovládateľné. Možnosť skončiť na bodovanej pozícii bola preč. Náraz do steny bol skutočnou pohromou. Som veľmi sklamaný, pretože rýchlosť auta bola v tréningoch dobrá. Po chybách je to však jedno. Nebol to náš deň. Musíme sa sústrediť na ďalšie preteky,“ dodal brazílsky nováčik.

Venturi sa po monackom pódiu pre Massu len ťažko vyrovnáva s nulovým bodovým ziskom. „Ako tím sme jednoducho neodviedli dostatočne dobrú prácu. Nie vo chvíli, keď o niečo išlo. Potrebujeme sa pohnúť vpred, dať sa dokopy a pochopiť, čo sme spravili zle. V Berne chceme byť rýchlejší,“ dodala Susie Wolffová, ktorej tím okupuje priebežnú siedmu priečku.

Monacký celok len tesne pred pretekmi oznámil spoluprácu s kybernetickou spoločnosťou Acronis, ktorá sa stala oficiálnym partnerom tímu.

TIP: Sledujte nás na Instagrame