Tímy aj napriek žiadosti Formuly E využívajú vzdialené skupiny pracovníkov

foto: Formula E

Niektoré tímy počas berlínskeho finále využívajú vzdialené inžinierske bunky nachádzajúce sa v hotelových izbách. Ako informuje The-Race.com, robia to aj napriek vyslovenej žiadosti od vedenia šampionátu, aby sa tak nedialo.

Podľa uvedeného zdroja minimálne tri tímy disponujú takýmito skupinami pracovníkov, ktorí dopĺňajú členov tímu na trati a v základni. Nejde o porušenie pravidiel, ale vzhľadom na fakt, že Formula E takúto možnosť výrazne neodporúčala, hrozia isté bezpečnostné a zdravotné riziká. Viacero tímov si so sebou do Nemecka priviedlo zamestnancov, ktorí striedajú iných pracovníkov stajní. Takto si vyťažení členovia tímu dokážu oddýchnuť aspoň počas dní bez priamej akcie na trati.

Od budúcej sezóny vojde do platnosti pravidlo, podľa ktorého môže vzdialená bunka členov tímu obsahovať maximálne šesť osôb. Momentálne žiadne obmedzenia nejestvujú. Oslovení predstavitelia tímov na využívaní pracovníkov navyše nevidia nič zlé, ak sa dodržiava bezpečnostný protokol. Považujú to za rozumné riešenie. Dokonca hovoria o nevyhnutnosti v prípade, ak by niektorý člen tímu ochorel.

Fanúšikovia si cez víkend neoddýchnu: F1 oslávi narodeniny, Formula E možno spozná meno nového šampióna

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *