Tímy FE sa pripravujú na augustový reštart sezóny a jej záver

foto: Formula E

Tímy Formuly E sa pripravujú na augustový reštart sezóny, ktorý bude zároveň vyvrcholením pandémiou zmietaného ročníka. The-Race.com oslovil vybraných zástupcov tímov, ktorí prezradili, ako vyzerá ich príprava na finiš.

Väčšina z nich nanovo otvorila svoje základne a začína s testovaním simulátorov. Všetko však prebieha v značne oklieštenom režime, keďže pandémia stále ohrozuje zdravie ľudí a preto je potrebné dodržiavať prísne bezpečnostné pokyny. Niektoré stajne fungujú vo výrazne obmedzenom režime a väčšina zamestnancov pracuje na diaľku.

Mahindra sa v súčasnosti sťahuje do nových priestorov v rámci britskej základne v Banbury. V prípade indického tímu nás zaujíma aj meno pretekára, ktorý nahradí v záverečných šiestich podujatiach Pascala Wehrleina. Nemec deň po skončení virtuálneho šampionátu Race at Home Challenge oznámil okamžitý odchod z tímu. Obhajcovia titulov z DS Techeetah pracujú vo svojom sídle vo francúzskom Satory, kým Virgin zaberá takmer naplno v Silverstone, podobne ako väčšina tímov.

Záver sezóny prebehne v priebehu deviatich dní a ponúkne šesť pretekov, konkrétne tri dvojité E-Prix. Tímy budú musieť výrazne obmedziť počet svojich členov, zrejme na dvadsať. To, samozrejme, predstavuje obrovskú výzvu, pretože niektoré stajne avizujú, že budú mať vážne problémy, ktoré zvýrazňuje fakt, že musia zvládnuť až tri dvojité preteky v priebehu niekoľkých dní.

Formula E potvrdila termín reštartu sezóny i poltucet pretekov v Berlíne!

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *