Tímy Formuly E pred pretekmi v Berne testovali budúcoročné balíky

foto: © FIA Formula E

Tímy Formuly E majú za sebou ďalšiu porciu súkromných testov budúcoročného balíka, s ktorým vstúpia do sezóny 2019/2020. Stihli to ešte pred sobotnými pretekmi v Berne, ktoré ukončia európsku časť sezóny.

Jaguar si na pomoc zavolal Jamesa Calada, ktorý si vyskúšal simulátor a vo vozidle druhej generácie sa previezol hneď na dvoch okruhoch. Pre e-racing365 povedal: „Auto sa riadi veľmi dobre a vyhovuje môjmu štýlu. Bolo to veľmi fajn. Uvidíme, čo bude o rok. Formula E by bola pre mňa dobrou možnosťou, ale uvidíme, ako sa to všetko vyvinie.“ Za volantom sa počas minulého týždňa ukázal Alex Lynn a ešte predtým bol v akcii Mitch Evans. Britský konštruktér by mal pokračovať v testoch začiatkom júla.

Na novom balíku pracuje usilovne aj Mahindra, ktorá strávila dva minulotýždňové dni na španielskom okruhu Calafat. Za volantom monopostu sa vystriedali Pascal WehrleinJerome d´Ambrosio. Na rovnakej trati sa počas minulého týždňa ukázal aj pilot Audi Daniel Abt, ktorý absolvoval plný testovací deň. V nasledujúcich týždňoch by sa mal k nemu pripojiť aj Lucas di Grassi.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Skormútený tím NIO, ktorý sa v tomto ročníku nesmierne trápi zahájil svoj testovací program v prvej polovici júna. V testovacom vozidle, ktoré zahŕňalo vynovené diely, krúžil po okruhu Tom Dillmann. Oliver Turvey sa zúčastnil na promo turné v New Yorku, kde v polovici júla vyvrcholí aktuálna sezóna.

V akcii bolo aj Porsche, ktoré sa pripravuje na vstup do série. Počas prvého júnového týždňa sa na Malorke ocitli Neel JaniBrendon Hartley, ktorí sedeli v testovacom vozidle. Zatiaľ stále nie je jasné, kto bude po Janim druhý potvrdený pilot stajne. Podľa dostupných informácií existujú dvaja horúci kandidáti, medzi ktorými sa rozhodne do konca júla.

Tímy a piloti sa predstavia už v sobotu vo švajčiarskom Berne. Po týchto pretekoch nasleduje už iba finále sezóny v New Yorku.