Tímy majú za sebou ďalšie testy vozidla Gen2 pred novou sezónou

foto: Dragon Racing

Viacero tímov Formuly E absolvovalo počas uplynulých týždňov testy nového vozidla Gen2. Stajne majú čas do 1. októbra, keď sú na programe oficiálne testy konštruktérov. Informuje o tom e-racing365.

Sébastien Buemi testoval pre Nissan na španielskom okruhu Calafat. Vo vozidle japonského konštruktéra sa predstavil len Švajčiar. Meno jeho tímového kolegu by sme sa mohli dozvedieť v priebehu septembra. Očakáva sa, že Buemi zostane súčasťou tímu. Mitch Evans na rovnakej trati prevetral nový Jaguar.

Tím NIO bol takisto na spomínanom okruhu. Za volantom nového monopostu sa predstavil Luca Filippi. Oliver Turvey sa stále zotavuje po zlomenine prsta, ktorú utrpel počas záverečného víkendu predošlej sezóny v New Yorku. Na testoch by sa mohol zúčastniť počas septembra. Ďalšie testy by mala stajňa absolvovať na budúci týždeň a po boku Filippiho by sa mali predstaviť dvaja noví jazdci.

V akcii bol aj tím DRAGON, ktorý by mal svoj vývojový program presunúť do talianskeho Varana. V akcii boli José María López i Maximilian Günther. Vo vozidle Mahindry sa predviedol Pipo Derani, ktorý sa spomína ako možná náhrada za jedného z doterajších jazdcov stajne. BMW má za sebou trojdňové testy vo francúzskej základni Miramas. V aute sa vystriedali António Félix da Costa a Bruno Spengler. BMW by malo predstaviť jazdcov už v septembri. Očakáva sa, že da Costa zostane súčasťou tímu.

Deväť registrovaných konštruktérov musí absolvovať svojich pätnásť testovacích dní do 1. októbra. Audi a Venturi, ktorí dodajú svoje balíky zákazníkom – Virginu a HWA – majú k dispozícii o sedem dní viac.

Tagy: