Tímy: Nissan a Tesla majú do Formuly E dvere otvorené

Tesla - lakovanie

Formula E smeruje k záveru tretej sezóny a je úplne pochopiteľné, že v súvislosti s novým ročníkom vyvstáva hneď niekoľko zaujímavých otázok. Pre nemecký portál Horizont.net sa k nim vyjadril šéf série Alejandro Agag.

„V porovnaní s prvou sezónou je dnešná dimenzia veľmi odlišná. Hybnosť hovorí v prospech Formuly E. Nielen automobilové odvetvie, ale celý priemysel má väčší záujem o udržateľnú technológiu, životné prostredie a tým pádom aj o náš projekt. Formula E je so svojím cieľom, elektromobilitou, čistou energiou a čistými mestami, pre firmy veľmi atraktívna. Všetci výrobcovia chcú mať v portfóliu elektrické autá. Formula E je platformou aj pre motoršport, pretože je to ideálne miesto na predstavenie vlastného know-how,“ prezrádza prvý muž šampionátu.

V poslednom období sa vynárajú otázky týkajúce sa možného odchodu Renaultu, resp. jeho výmeny za Nissan. „Samozrejme, napríklad Nissan je jedným z popredných výrobcov v oblasti elektromobility. Pre celkovú konkurenciu by to bolo skvelé. Nemá však ísť o náhradu za Renault, ale o doplnok. Vo Formule E by som rád videl aj Teslu. S našimi aktuálnymi výrobcami sme však spokojní.“

Na obrázku vidíte návrh lakovania pre potenciálny monopost od Tesly. Viac takýchto návrhov nám poskytol ich autor Sean Bull.

Zdroj: Horizont.net, foto: Sean Bull