Tímy testujú a pokračujú v prípravách na novú sezónu

foto: © FIA Formula E

Tímy sa v tomto období horlivo pripravujú na novú sezónu a neodmysliteľnou súčasťou tejto fázy sú predsezónne testy. Predošlý ročník sa pritom skončil len pred niekoľkými týždňami.

Ako informuje e-racing365, nový balík si vyskúšal Virgin. Zákaznícka stajňa Audi využila koncom júla jeden z testovacích dní určený konštruktérom. Podľa dostupných zdrojov prebehli testy v Nórsku za účasti Sama Birda. Audi má ako dodávateľ pohonnej jednotky k dispozícii sedem testovacích dní naviac.

BMW má za sebou dva dni na španielskom okruhu Calafat. V aute sa predviedli Alexander Sims a Maximilian Günther, ktorý nahradil Antónia Félixa da Costu. Situácia okolo Portugalčana je nejasná. Hovorí sa, že dostal lákavú ponuku od DS TECHEETAH, kde by mohol zaplniť voľné miesto po Andrém Lottererovi, ktorý sa upísal Porsche.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Tento týždeň je v akcii aj ďalší nováčikovský tím – Mercedes. Na Malorke boli dvaja piloti. Edoardo Mortara z Venturi testoval ráno a Stoffel Vandoorne popoludní. Dnes a zajtra by sa mal ukázať v aute druhej generácie aj bývalý pilot F1 a Formuly E Esteban Gutiérrez.

Oliver Rowland sa vo Francúzsku posadil do vývojového auta Nissanu a premiérovo si vyskúšal novú pohonnú jednotku s jediným MGU. Táto zmena prišla po zákaze zo strany FIA využívať motory s dvomi jednotkami MGU. Počas augusta by mal Nissan absolvovať ďalšie testy svojho nového balíka.

Dôležité kilometre zbierala aj Mahindra, ktorá testovala na okruhu Calafat. Za volantom vozidla Gen2 bol Jerome d´Ambrosio, na ktorého aute boli prvýkrát testované nové brzdy spoločnosti Brembo. Stajňa GEOX Dragon absolvovala filmovací a testovacie dni. V aute dostal šancu aktuálny pilot Formuly 2 Jordan King.

Na tímy čaká krátka neoficiálna prestávka a väčšina z nich bude v intenzívnom testovaní pokračovať od konca augusta.

Tagy: