Tímy to budú mať vo Valencii s pneumatikami o čosi jednoduchšie

foto: Formula E

Dodávateľ pneumatík Michelin zvýšil počet pneumatík pre tímy pred víkendovou dvojitou Valencia E-Prix. Informuje o tom The Race.

Počas dvojitých pretekov aktuálnej sezóny môžu tímy využiť len osem predných a osem zadných pneumatík, pričom predtým to bol dvojnásobok. Španielske preteky však prinesú výnimku, ktorá znamená, že každý jazdec dostane šesť nových predných a zadných zmesí na každý deň. Toto rozhodnutie prichádza po vyhodnotení dát z oficiálnych predsezónnych testov, ktoré sa konali práve vo Valencii.

Okruh Ricarda Torma je pre pneumatiky veľkou výzvou, čo si uvedomuje aj vedenie série. Viacero tohtoročných nehôd prinieslo výrazné poškodenia pneumatík, čo má samozrejme vplyv na celý priebeh víkendu.

Šéf tímu Mercedes Ian James pre spomenutý zdroj potvrdil očakávaný nárast opotrebenia pneumatík. „Áno, na takýchto permanentných okruhoch sa očakáva o čosi vyššia miera opotrebenia. Nikoho to nejako nevyrušovalo. Nemyslím si, že bolo úplne nevyhnutné zvýšiť alokáciu. Na druhej strane, nemyslím si, že to niekto vníma ako výhodu alebo nevýhodu.“

Čakajú nás premiérové preteky vo Valencii, víkend ponúkne dvojitú dávku akcie (Video+Harmonogram)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *