Tímy: Útočný režim potrebuje viac času, so zmenami radšej počkajme (VIDEO)

foto: © FIA Formula E

Formula E predstavila v prvých pretekoch novej sezóny v Rijáde v akcii útočný režim, ktorý sa stretol s pozitívnymi ohlasmi. Práve tento aspekt mal nahradiť výmeny áut v boxoch, ktoré sme sledovali počas prvých štyroch sezón. Len nedávno šéf Formuly E Alejandro Agag prezradil, že by mohol útočný režim prejsť menšíVmi zmenami, týkajúcimi sa výkonu.

Portál e-racing365 oslovil v tejto veci viacero osobností. Šéf Audi Allan McNish prezradil svoje dojmy z tejto novinky. „Technicky to fungovalo. Nemali sme veľa problémov. Na zisk výhody musíte prísť o čas. Začiatok bol dobrý a teraz si musíme zvykať na pravidlá a ich prispôsobenie. Trochu to premieša poradie, čo bol základný zámer Formuly E. Takéto veci nikdy nie sú zlé, pretože predbiehanie je základnou schopnosťou jazdca.“

Mohlo by vás zaujímať:

Formula E zvažuje vyšší výkon pri útočnom režime, piloti navrhujú rôzne riešenia

Pilot Jaguaru Mitch Evans skončil v Rijáde tesne za pódiom na štvrtom mieste. Útočný režim chváli: „Myslím si, že fungoval veľmi dobre. Samozrejme, preteky som vnímal len zo svojho pohľadu. Nie som si istý, ako to dopadlo naprieč celým poľom. Musí tu byť dobrý balans. V poriadku, stratíte dve sekundy, ale máte výhodu počas štyroch minút. Takto získate štyri alebo päť sekúnd. Môžete sa s tým pekne hrať. Napríklad za bezpečnostným autom, kde som mal takúto výhodu v rukáve,“ pousmial sa Novozélanďan.

Šéf tímu BMW i Andretti Motorsport to vidí nasledovne: „Malo by byť ťažké získať takúto výhodu. Myslím si, že v súvislosti s ďalšími pretekmi by sa to mohlo zlepšiť. Podľa mňa by sme to chvíľu mali nechať takto a zmeny vykonať až potom. Potrebujeme viac údajov, dve alebo tri podujatia,“ dodal Roger Griffiths.