Tímy začínajú s prípravami na reštart sezóny

Sébastien Buemi
foto: Formula E

Aj keď nie je jasné, kedy sa dočkáme reštartu prerušenej sezóny, tímy sa začínajú pripravovať na opätovnú akciu na trati. Očakáva sa, že ročník by mohol pokračovať v júli alebo auguste.

Niekdajší šampión a pilot Nissanu Sébastien Buemi pre e-formel.de prezradil, že jeho tím pracuje na aktualizácii softvéru a prípadných zmenách pohonnej jednotky. „Je to veľmi komplexná záležitosť, ktorá musí byť organizovaná. Ak chcete zmeniť istú časť softvéru, tak si to vyžaduje množstvo času. Všetci pracovali na tom, aby prišla aktualizácia čím skôr. Obsahuje mnoho inovácií.“

„Niektoré veci fungujú okamžite, iné sa musia ešte raz upravovať. V simulátore som strávil veľa času. Najprv sme jazdili na trati v Marrákeši, potom v Mexiku, pretože sme tam boli pred dvomi mesiacmi. Poznatky zo simulátora tak veľmi dobre korelujú s našimi skúsenosťami,“ pokračuje Švajčiar.

PODCAST: Ukončí sezónu poltucet pretekov na bývalom berlínskom letisku?

V súvislosti s prerušeným ročníkom sa spomína možnosť šiestich pretekov na berlínskom letisku Tempelhof, avšak môže ísť len o jednu z možností. „Situácia sa mení každým dňom. Počul som o Berlíne, potom o Valencii a Silverstone. Ťažko povedať, kedy a ako sa to vyvinie. Nechcem nič predpovedať, pretože ani ja sám neviem, čo sa bude diať.“

Aktuálna kríza bude mať dopad aj na sezónu 2020/2021, ktorej začiatok by mal prebehnúť koncom tohto kalendárneho roka. Pôjde o prvú sezónu so štatútom majstrovstiev sveta FIA. „Pravidlá zatiaľ nie sú jasné. Okrem toho sa bude meniť homologizačný proces, takže človek musí využívať auto dva roky. Neviem nič o iných tímoch, ale my sme sa ešte nerozhodli. Musíme si počkať a myslieť aj na počet testovacích dní,“ dodal Buemi.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *