Tímy zužujú okruh kandidátov na uvoľnené miesta

volant
foto: © FIA Formula E

Piata sezóna Formuly E odštartuje približne o tri mesiace a ešte stále je nevyriešených mnoho otázok týkajúcich sa jazdeckého zloženia tímov. Výnimkou sú Audi, TECHEETAH, či Jaguar kde aj v novej edícii uvidíme zrejme doterajších pilotov.

Nissan, ktorý po sezóne nahradil Renault, nepotvrdil ešte ani jedno meno. Šéf tímu Jean-Paul Driot pre Autosport prezradil, že možný je momentálne akýkoľvek menoslov. Všeobecne sa očakáva, že šampión z druhej sezóny Sébastien Buemi zostane súčasťou stajne, potvrdené to však zatiaľ nebolo. Jeho doterajší kolega Nicolas Prost tím opustil a hľadá si nové pôsobisko.

Najnovšie sa s tímom Nissan e.dams spája doterajší pretekár tímu NIO Oliver Turvey, ktorého mnohí jeho kolegovia označili za najviac podceňovaného pilota. Pričom o kvalitách Brita niet pochýb. Rokovania s Turveym potvrdil aj Driot, ktorý dodal, že zloženie (novej) jazdeckej dvojice oznámi koncom septembra. Stajňa má vyhliadnutých viacero pretekárov.

Zaujímavé je to aj v tíme NIO, ktorý dal podľa e-racing365 počas augustových testov priestor Tomovi Dillmanovi, ktorý sa vlani predviedol v pretekoch vo farbách Venturi, ako aj bývalému jazdcovi Formuly E Loicovi Duvalovi. Priestor v kokpite dostal pred niekoľkými dňami aj vývojový jazdec tímu Williams v F1 Oliver Rowland, ktorý má takisto skúsenosti s elektrickým kolotočom. Najviac v novom aute Gen2 odjazdil Luca Filippi, ktorý pravdepodobne zostane v tíme. Vraj sa počíta aj s Oliverom Turveym.

Podobné starosti má aj tím BMW i Andretti, ktorý hľadá kolegu k Antóniovi Félixovi da Costovi. Podľa najnovších správ by to mohol byť Alexander Sims, ktorý bol medzi kandidátmi na pretekárske miesto už vlani. Jazdecké zloženie tejto stajne by sme mohli spoznať už na budúci týždeň.

Tagy: