Todt: Potrvá desaťročia, kým Formula E dobehne Formulu 1, ak vôbec…

Jean Todt
foto: Formula E

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie Jean Todt si myslí, že Formule E bude trvať roky, či desaťročia, kým sa výkonom dotiahne na F1.

Francúz tak nadviazal na slová šéfa tímu Mercedes v F1 Tota Wolffa, podľa ktorého Formula E nebude nikdy taká veľká a relevantná ako jej omnoho slávnejšia sestra. Elektrický kolotoč momentálne rieši podobu vozidiel tretej generácie, ktoré budú rýchlejšie, ľahšie a budú sa vyznačovať vylepšenou technológiou.

Toto Wolff: Formula E nebude nikdy taká veľká a relevantná ako F1, ale…

Formula E získa v budúcej sezóne štatút majstrovstiev sveta, podľa Todta však táto kategória nebude skutočným rivalom pre F1. Najväčší rozdiel je podľa neho v dĺžke pretekov a rýchlosti. Pre RaceFans.net povedal: „Nemôžete si ani predstavovať, že Formula E nahradí F1. Preteky FE trvajú 45 minút a priemerná rýchlosť predstavuje 118 km/h. Pri F1 je dĺžka pretekov i priemerná rýchlosť viac než dvojnásobná.“

„Momentálne nejestvuje elektrické pretekárske auto, ktoré dosiahne rýchlosť 300 km/h ako autá F1. Myslím si, že kým sa tak stane, prejdú desaťročia. Ak sa tak vôbec udeje. Je to jednoduché, dnes je správnou voľbou hybrid. Ďalším krokom je zabezpečenie zelenších pohonných hmôt,“ dodal Todt.

Je rozhodnuté! Monoposty tretej generácie budú rýchlejšie a ľahšie