Tohtoročné nováčikovské testy prebehnú po aprílových pretekoch vo Valencii

foto: Formula E

Tohtoročné nováčikovské testy Formuly E prebehnú v nedeľu 25. apríla na Okruhu Ricarda Torma vo Valencii. Stane sa tak deň po vôbec prvých pretekoch šampionátu v Španielsku. Informuje o tom The Race.

Valencia nahradila v kalendári Paríž, ktorý z neho vypadol vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu. Okruh nie je pre Formulu E reprezentatívny a preto budú potrebné isté zásahy. Už viackrát sme informovali o pravdepodobnom riešení, ktoré zahŕňa výrazné zmeny na cieľovej rovinke. Tá by sa mala buď úplne vynechať, alebo by mala byť prestavaná na sekciu zákrut.

S uvedeným dátumom vraj súhlasí väčšina tímov, avšak niektorí lídri vyjadrili obavy kvôli pandémii. Následné preteky v Monaku predstavujú pre niektorých starosti, pretože príprava na ne bude musieť byť veľmi rýchla. Nastávajúce nováčikovské testy, ktoré by mala Formula E potvrdiť už veľmi skoro, sa prvýkrát za posledné dva roky nebudú križovať s testami F2 a F3.

PODCAST: Kalendár prvej časti sezóny prináša niekoľko dôležitých otázok

„Zámerom je, aby boli nováčikovské testy v nedeľu. Stále pracujeme na presných podrobnostiach. Zdá sa však, že tímy by do toho šli. Jednou z kľúčových oblasti vývoja, o ktorých sme posledných osemnásť mesiacov hovorili s tímami, je vytvorenie vstupu pre talenty smerom do Formuly E a do elektrického motošportu celkovo. Myslím si, že toto je dobrá príležitosť,“ prezradil šéf šampionátu Jamie Reigle.

V kuloároch sa spomína niekoľko zaujímavých mien, ktoré by sa na testoch mohli zúčastniť. Ako to už vo Formule E býva zvykom, zastúpenie by mala mať aj ženská časť motošportu.

Formula E chce v tejto sezóne rekordných 15 pretekov! Je to reálne?

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *