Tom Dillmann zrejme zostane v tíme NIO aj v budúcej sezóne

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Tom Dillmann nezažíva vôbec dobrú sezónu a pilot tímu NIO je jediný pretekár aktuálneho ročníka, ktorý absolvoval všetky preteky, ale nezískal ani bod. Aj preto bolo jeho prípadné zotrvanie v tíme otázne.

O kvalitách francúzskeho jazdca niet pochýb, čo dokázal v mnohých šampionátoch. V piatej sezóne Formuly E sa mu ale nedarí. Neslobodno však zvaľovať celú vinu na jeho plecia, pretože za mizernými výsledkami sa okrem iného skrýva mimoriadne slabý monopost. Dillmann je aj preto až na 23. mieste priebežného hodnotenia. Zatiaľ jediné body pre tím nazbieral Oliver Turvey. Tiež to však nie je žiadna sláva a so šiestimi bodmi je devätnásty.

V prípade Dillmanna to napokon nevyzerá až tak zle, ako si mnohí myslia. V priebehu sezóny sa objavovali zákulisné špekulácie o jeho možnej výmene, ale najnovšie správy hovoria o opaku. Ako informuje e-formel.de, vraj by sme ho mali v monoposte NIO vidieť aj v ročníku 2019/2020 a o niekoľko dní by mal absolvovať testy nového balíka.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

„Je to naplánované a podpísané tak, že budem pokračovať v práci s tímom aj počas budúcej sezóny. Máme za sebou vyčerpávajúci a frustrujúci rok s niekoľkými dobrými okamihmi. O to viac sa teda teším na to, že konečne dostanem auto, s ktorým snáď budem môcť bojovať o špicu. Úprimne, nevyzerá to tak, že v závere sezóny dosiahneme lepšie výsledky. Nikto to však nevzdáva,“ povedal Dillmann pre vyššie uvedený zdroj.

Rodák z francúzskeho mesta Mulhouse zatiaľ v tejto sezóne neprenikol do bodovanej desiatky a jeho tohtoročným maximom je dvanáste miesto z Hongkongu. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch sa mu darilo viac. Pred dvoma rokmi odjazdil za Venturi sedem podujatí a dosiahol niekoľko dobrých výsledkov. Najlepšie obstál v New Yorku, kde skončil siedmy. Vlani absolvoval vo farbách monackého tímu len tri E-Prix. Opäť sa mu najviac darilo v New Yorku, kde štvrtou pozíciou v cieli atakoval pódiové priečky.