Toto Wolff naznačil účasť Vandoorna v premiérovej sezóne Mercedesu

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Šéf tímu F1 Mercedes, Toto Wolff, prezradil, že ak by Stoffelovi Vandoornovi nedal v kráľovskej sérii šancu McLaren, ponúkol by mu jedno z miest v F1. Belgičan Vandoorne je momentálne  najhorúcejším kandidátom na jeden z dvoch prázdnych monopostov Mercedesu vo Formule E.

Mercedes Vandoorna predsa len angažoval, aj keď nie priamo v F1. Belgičan je síce simulátorovým jazdcom stajne v F1, ale po vydarenej sezóne vo Formule E, ktorú strávil v HWA, sa očakáva, že ho Mercedes posadí do jedného z dvoch elektrických vozidiel.

„V jeho prípade je stále všetko otvorené,“ povedal Wolff počas uplynulého víkendu v Belgicku pre web formule1.nl. „Sme veľmi radi, že je súčasťou nášho tímu. Mercedes je vo svete motoršportu okrem F1 aktívny aj v FE a Stoffel je jedným z našich továrenských jazdcov.“

„Preňho je to nová kapitola v kariére,“ pokračuje Rakúšan, ktorého žena Susie Wolffová je šéfkou stajne Venturi. „Jeho úlohou bolo pomôcť vybudovať nový, ale skúsený tím. Očakávame, že sa v jeho prvej sezóne vo Formule E postará o zaujímavé momenty, že bude bojovať o pódiá a možno aj víťazstvá, a že posunie tím na vyššiu úroveň. Ak sa jeho a naše očakávania stretnú, tak sú všetky možnosti otvorené. Stále je ešte mladý.“

V prípade Mercedesu sa momentálne okrem Vandoorna spomína Nyck de Vries, ktorý je vraj po posledných testoch najpravdepodobnejším adeptom na druhý uvoľnený post.

TIP: Sledujte nás na Instagrame